додому Головні Харків’янка перемогла у дитячому конкурсі малюнку “Вільнюсу – 700”

Харків’янка перемогла у дитячому конкурсі малюнку “Вільнюсу – 700”

664
Серед багатьох європейських країн, які підтримують Україну під час війни, є Литовська Республіка. Країна, яка не лише стала потужним голосом на міжнародній арені, але й захисником української культури у цей нелегкий для нашої країни час. Тож з нагоди відзначення 700-річчя від дня заснування столиці Литовської Республіки за ініціативи Посольства Литовської Республіки в Україні, спільно з Національною спілкою художників України та Українською асоціацією працівників бібліотек для дітей митці організували Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку “Вільнюсу — 700”. Сьогодні у стінах Тернопільської обласної бібліотеки для дітей нагородили переможців. На події побувала й наша Христина Черешнюк.
Харків’янці Арині Шерстобітовій – 8 років. У Тернопіль сім’я дівчинки переїхала пів року тому. Аринка є постійною відвідувачкою місцевих бібліотек, саме там вона й почула про Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку “Вільнюсу — 700”.

Арина Шерстобітова, харків’янка, переможниця Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку “Вільнюсу — 700”, розповідає: “Я дуже люблю малювати. Часом, це може займати й день”.

Арина вирішила намалювати найбільший зі збережених у Литві старовинних замків – Тракайський. “Я знайшла картинку в телефоні і мені вона сподобалась, тому що мені здалось, що цей замок був романтичним і що в ньому жила принцеса і за нею приїде принц на білому коні”.

З Тернопільської області переможців конкурсу було 12. Арина посіла друге місце.

Світлана Байталюк, директорка департаменту культури та туризму Тернопільської ОВА, каже, що арт-терапія є найсильнішим методом, коли треба подбати про ментальне здоров’я, а особливо – дитяче здоров’я.

У своїх роботах юні художники висловили подяку литовським друзям за активну підтримку України та захист нашої культури у цей складний для країни час. Діти малювали красиві місця Вільнюса, литовські народні костюми, дружбу наших народів та навіть Президента країни.

Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку “Вільнюсу — 700” відбувався з 25 січня до 1 червня 2023 року. Змагання проводили у трьох вікових категоріях: дошкільнята й учні 1 – 4 класів; учні 5 – 7 класів, а також учні 8 – 11 класів.