додому здоров'я ГРВІ продовжують вкладати у ліжка мешканців Тернопільщини

ГРВІ продовжують вкладати у ліжка мешканців Тернопільщини

374

Гострі респіраторні вірусні інфекції продовжують вкладати у ліжка мешканців Тернопільщини. Цього тижня хворих, порівняно з минулим, поменшало, кажуть медики. Проте таких майже 4 тисячі, а це більше, ніж у деякі зимові тижні. І хоч епідпоріг не перевищено, втрачати пильності не варто, кажуть лікарі.

– Поки що ми не можемо говорити, що вони відступають, тому що в нас відмічалась останні 2 тижні активізація вірусів грипу, зокрема А сезонний, – пояснює начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Певельєва.

На початку епідсезону медики реєстрували переважно грип В, тепер А. Прогнозований ними ріст захворюваності на кінець лютого – початок березня підтвердився. Проте цього тижня ситуація краща, ніж минулого. Хворих поменшало на чверть.

– Відповідно до попереднього тижня в нас відмічається зниження захворюваності на 25,5%. За 10 тиждень захворіло 4 тисячі 972 особи, а за 11 тиждень 3702 особи. Тобто на майже 1200 осіб захворіло цього тижня, ніж в попередній, – каже Марія Павельєва.

Але і пильності втрачати не варто, кажуть медики. Погода мінлива, та й синоптики попереджають про похолодання. Тому лікарі радять добре одягатися і зміцнювати імунітет.