додому Новини Громадський бюджет тепер має Тернопіль

Громадський бюджет тепер має Тернопіль

885

vlcsnap-2016-06-16-15h15m02s124Громадський бюджет тепер має Тернопіль. Відповідне положення затвердили сьогодні на сесії депутати міської ради. Це означає, що відтепер міськрада виділятиме своєрідний грант для громади, аби та могла спрямувати його на поліпшення міста. Сума, якою зможуть розпоряджатись тернополяни – 1% від міського бюджету.

Відтепер тернополяни зможуть безпосередньо вирішувати, як витратити певну частину грошей з міського бюджету. Адже у нашому місті з’явився громадський бюджет, або ж бюджет участі. Його сума розподіляється на реалізацію громадських ініціатив – проектів з поліпшення міського середовища. Їх зможуть запропонувати мешканці Тернополя.

– Громада буде мати змогу розподілити сама згідно рейтингового голосування 1% від доходів міського бюджету. Тобто на 2017 рік це буде близько 5 мільйонів, – розповідає ініціатор рішення, депутат Тернопільської міської ради, фракція “Об’єднання “Самопоміч” Назар Зелінка.

Із 1 вересня у Тернополі стартує конкурс, умови якого опублікують згодом на сайті міської ради. Подавати свої проекти зможуть групи із 25-ти тернополян. Відкрите голосування за пропозиції відбудеться у листопаді.

– Це може бути сквер, або якась там вулиця, або якийсь громадський простір. Номінаційний комітет це все розгляне, потім буде висунуто на загальноміське голосування, тобто 2 моменти буде, або електронне голосування з ідентифікацією через банк-ID, або пряме голосування бюлетенями, – пояснює Назар Зелінка.

– Тернопіль буде одне з перших міст, де таке рішення буде прийнято. Я дуже розраховую на активність громадян.// Я сподіваюсь, що це буде реальний конкурс, і ці кошти отримають ті проекти, які будуть найбільш цікавішими, найбільш кращими, комісія буде мати з чого вибрати, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Проекти, які наберуть найбільшу кількість голосів, будуть профінансовані з міського бюджету в 2017 році.