Головна Новини Громада Тернополя обговорила як застосовувати Українську Хартію вільної людини

Громада Тернополя обговорила як застосовувати Українську Хартію вільної людини

322

vlcsnap-2015-04-15-17h40m02s67“Живімо за Українською Хартією вільної людини” – перша науково-практична конференція з такою назвою відбулася в Українській гімназії імені  Івана Франка у Тернополі. Освітяни, громадські діячі, духовенство, науковці говорили про популяризацію та застосування Української Хартії вільної людини.

Українську Хартію вільної людини уклали учасники Ініціативної групи “Першого грудня” аби показати життєві орієнтири для українського суспільства і водночас дати поштовх до об’єднання всіх людей, які хочуть гідного і доброго життя в Україні. Виховати потужну когорту громадян, які не боятимуться відповідальності, і візьмуть свою особисту долю як і долю країни в свої руки – таке зараз основне національне завдання, каже співавтор Української Хартії вільної людини, проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович.

– В Хартії дуже чітко говориться про нашу особисту відповідальність за стан справ в країні. Той, хто зараз нарікає на Уряд, все ще ментально живе в Радянському Союзі. Той, хто засковує рукави і береться до праці, цей вже живе у Європі. Така зміна ментальності, усвідомлення того, що лише коли зміниться українець, зміниться Україна, лише таке звучання має правду. А не навпаки, ми не можемо чекати, щоб змінилася Україна, а потім ми в ній, – розповідає співавтор Української Хартії вільної людини, проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович.

Українська Хартія вільної людини допомагає змінити мислення, сформувати особисті підходи до сьогодення. В Тернополі поширюють основні засади Хартії, зокрема, розробили методичку, а в Тернопільському педагогічному університеті відбувся конкурс магістерських робіт розвитку міста та громади.

– Ми зробити конкурс в педагогічному університеті бачення української хартії вільної людини магістрантами, молодими фаховими спеціалістами, з медіресурсом, з цікавим портфелем, досить непогано вийшло, – каже виконавчий директор Громадської організації “Гуртом!” Ігор Ковалик.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here