додому культура Графіку та живопис підготували художники для виставки-конкурсу мистецької премії ім. Кульчицької

Графіку та живопис підготували художники для виставки-конкурсу мистецької премії ім. Кульчицької

968

Уже вдесяте виставка-конкурс мистецької премії імені Олени Кульчицької проходить у Тернополі. Цього разу свої роботи митці представляли у двох номінаціях – графіка та живопис. Участь у конкурсі взяли 25 художників міста та області. 

Портрети, натюрморти, пейзажі представили художники образотворчого мистецтва Тернопільщини. Більше п’ятдесяти робіт зібралося на виставці-конкурсі, присвяченому мистецькій премії імені Олени Кульчицької. Пані Любов малює з дитинства, завдяки виставці свої роботи вирішила показати іншим.

– Сьогодні в мене роботи живопис, пейзажі і те, що мені захотілося малювати останнього року – це спогади про Крим. Всі люблять літо, всі люблять сонце, але воно в мене незмінно пов’язано з Кримом – гори, вода, неповторна природа, – розказує художниця Любов Поворозник.

Жінка зізнається, що на написання картин її надихає все, що довкола оточує.

– Гарний настрій, приємна мелодія, дощ. Особливо зміни погоди, якийсь перехід, раптовий. Тоді і хмари інші, і небо інше. От коли непередбачувана погода, хочеться вгадати, що там за хвильку, за дві, і намагаюся цю мить передати, – каже Любов Поворозник.

Представлені роботи оцінювало конкурсне журі. Тернопільський художник Богдан Федорів став лауреатом у номінації “Живопис”. Митець розповідає, що представив свої роботи у кількох техніках. Зараз малює вже у новій техніці з допомогою мотузки.

– Я вже в різних техніках пробував. І пастеллю малюю, і олійними фарбами, і пензликами, і мастіхіном. Оця робота якраз зроблена мастіхіном, а мотузкова техніка – воно мене так більше тяготіє, бо це більше до декоративної техніки відноситься, і воно ше трошки подібне на вітражний стиль, – говорить художник Богдан Федорів.

Уже втретє чоловік на такому конкурсі. Зізнається, що творить завжди з душею.

– Я створюю то, що мене вразило або дуже захопило. Художник де би він не йшов, він завжди на шось звертає увагу. Якщо мене, воно вразило, я особливо тоді хочу його передати на полотні і показати той момент красоти природи.

Подивитися на творчі роботи митців можна буде до 30 січня.