додому Новини “Голос громад”. Ефір №3. Екологічні проблеми

“Голос громад”. Ефір №3. Екологічні проблеми

565

Від здобуття незалежності й до першого Майдану Чорнобиль був чи не найголовнішим маркером України. Масштабна техногенна катастрофа — можливо, єдине, з чим асоціювалась молода держава. За останнім опитуванням КМІС, екологічні проблеми турбують 6,1% українців. Це не так уже й мало, довкілля хвилює наших співвітчизників більше за відносини з ЄС, міжетнічні контакти й статус російської мови. Проте зараз Україна зобов’язується поступово наблизити своє законодавство у сфері екологічної політики до законодавства ЄС. Угода про асоціацію – це основний дороговказ, який дає можливість не вигадувати велосипед, а взяти якісні стандарти, напрацьовані сучасним світом. Ми бачимо, яким є європейське життя, і можемо впровадити ці норми в українські реалії. Наше завдання зараз – не пройти довгий шлях стандартів захисту навколишнього середовища, який долала Європа десятиліттями, а зробити часовий стрибок і вирівнятися з ними.

У якому стані екологія країни зараз? Чи йдемо ми у напрямку європейських стандартів у питаннях захисту довкілля? Яка ситуація із охороною водних ресурсів? Чи виправданим є будівництво каскаду ГЕС на Дністрі і як це позначиться на житті не лише водойми, а й довкілля?

Проект «Голос громад» телекомпанія TV-4 готує в рамках проекту “Просування реформ в регіони” за сприяння Європейського Союзу. Окремі думки, висловлені в програмі, є особистою позицією спікерів і жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу.