додому здоров'я Галузь охорони здоров’я Тернополя недофінансована на 23 мільйони

Галузь охорони здоров’я Тернополя недофінансована на 23 мільйони

343

vlcsnap-2015-07-22-17h38m03s227Економія на здоров’ї. Галузь охорони здоров’я Тернополя – недофінансована. Про це розповів начальник управління охорони здоров’я Тернопільської міськради Ростислав Левчук. Цьогоріч дефіцит бюджету сягнув 23-х мільйонів гривень.

Цьогоріч принцип фінансування галузі охорони здоров’я змінився.

– Якщо попередні роки фінансування галузі відбувалося з державного бюджету за формулою на одного жителя, то в цьому році ми фінансуємся за медичною субвенцією також з розрахунку на одного жителя Тернополя, – розповідає начальник управління охорони здоров’я Тернопільської міськради Ростислав Левчук.

Вже традиційним є, наголошує Ростислав Левчук, дефіцит бюджету.

– Особливо він в цьому році збільшився в зв’язку з приєднанням до на в мережу залізничної лікарні. Так як в нас бюджет формувався ще в 14-му році, коли ще не було відомо, що в лютому вона буде доєднана, тому прийшлося по ходу виконання бюджету вносити корективи. Сьогоднішній дефіцит бюджету становить більше, як 23 мільйони гривень.

З держбюджету вже кілька років не виділяють гроші на капітальні видатки, тож ці витрати лягли на плечі міської ради. Цьогоріч видані нею кошти йдуть переважно на капітальні ремонти та реконструкції, минулого року виділили майже 4 мільйони гривень на придбання обладнання.

– Вперше за 10 років така сума виділяється. За неї ми змогли придбати те обладнання, яке сьогодні використовується в центрі первинної медико-санітарної допомоги, змогли обновити флюорографічну служба в лікарні №3, а в дитячій поліклініці взагалі створити новий кабінет флюорографії, якого раніше не було.

Наразі заклади охорони здоров’я міста працюють у режимі жорсткої економії, власними ресурсами дефіцит бюджету покрити не зможуть. Тож очікують на дофінансування галузі.