Головна спорт Футбольні змагання для закордонних українців, як і минулого року, приймав Тернопіль

Футбольні змагання для закордонних українців, як і минулого року, приймав Тернопіль

302

Команда українців з Придністров'я вдруге поспіль стає чемпіоном світу з футболу серед українських діаспорних команд. Футбольні змагання для українців, які за волею долі нині живуть за кордоном, як і минулого року, приймав Тернопіль. У фінальному матчі за звання чемпіонів світу на центральному стадіоні міста команда української діаспори Придністров'я зуміла переграти українців з Естонії.

Глядачі, які прийшли на фінал другого чемпіонату світу з футболу серед діаспорних українських команд, напевне не пошкодували, адже стали свідками якісної безкомпромісної гри та семи забитих м'ячів. Першими відкрили рахунок українці з Естонії, які не прогавили своєї нагоди відзначитися уже на старті поєдинку. Та незадовго діаспоряни з Придністров'я заробили пенальті і впевнено його реалізували.

Нічийний результат 1:1 дещо заспокоїв гру. Наступний гол глядачі побачили уже під завісу тайму – цього разу вийшла вперед команда з Придністров'я. Більшу частину ІІ тайму гру контролювали саме придністровці та їх упевненість похитнув призначений пенальті, який успішно реалізував гравець команди Естонії і зрівняв рахунок. Та на більше естонських українців не вистачило. Команда Придністров'я мобілізувалася і до завершення матчу зуміла забити іще три голи. Рахунок 5:2 – і кубок другого чемпіонату світу з футболу серед діаспорних українських команд другий рік поспіль дістається Придністровцям.

Юрій Кравчук, гравець команди української діаспори Придністров'я: "В прошлому році я не грав, але в цьому році мені було приємно сюда приїхати, того шо я являюсь сам родом з Хмельницького і раньше, коли в дитинстві займався футболом, часто був в Тернополі. І, як би, Тернопіль це моя, рядом з моєю Батьківщиною. Спортивні враження – дуже приємно що команда Придністров'я показала себе сильним бійцем, як ви бачите в фіналі перші м'яч пропустили, но потом хлопці показали, що вони сильні духом, і вирвали дуже яскраву, яскраву перемогу.

Як і в минулому році, коли започаткували Чемпіонат світу з футболу серед діаспорних українських команд, головним суддею фінального матчу був головний ідейник цього змагання Ігор Бокій, який нині живе і працює в Канаді, а в минулому був першим тернопільським арбітром, який обслуговував матчі вищої ліги України.

Ігор Бокій, головний суддя фіналу, керівник оргкомітету чемпіонату: "Суддівство в двох фінальних матчах двох чемпіонатів світу серед діаспори, української діаспори – для мене це є найвища нагорода. Більшого я нічого не хочу. Хочу ще сказати звичайно, можливо, це не скромно звучить, але чи ви бачили десь рефері, суддю, котрий би судив два фінала чемпіонату світу, хоча він і діаспорний?"

Минулого чемпіонату світу з футболу серед діаспорних українських команд, який також приймав Тернопіль, зіграло всього 4 команди. Цьогоріч футбольне дійство об'єднало команди українців з Польщі, Канади, Румунії, Іспанії, Білорусі, Естонії і Придністров'я.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Саме головне, що задоволені учасники турніру, які приїхали. Бажаємо їм з позитивними враженнями вертатися додому і чекаємо їх наступного року в Тернополі знову".

Ігор Бокій, головний суддя фіналу, керівник оргкомітету чемпіонату: "Сьогодні мене кільки разів питалися, чи є щаслива людина на цій землі? Так от, якщо наші телеглядачі дивляться нашу програму, так вот подивіться на мене – я є дуже щаслива людина. Я знаю, що в Україні не так багато щасливих людей за соціологічними підрахунками, десь біля 5% і ми, на жаль, знаємо їх в обличчя. Так от ці люди, які приїхали з тих всіх країн, завітали до Тернополя – вони є щасливі люди, і я є щаслива людина, тому що знаєте, так як ніби до мене, до нас прийшли на День народження. Ти приготувався, ти всіх чекав, і всі, кого ти запрошував, всі прийшли. На наступний рік ми будем запрошувати ще більше, на скільки нам дозволять наші можливості а, ще раз підкреслюю, можливості наші безмежні".

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here