додому спорт Футбольні змагання для закордонних українців, як і минулого року, приймав Тернопіль

Футбольні змагання для закордонних українців, як і минулого року, приймав Тернопіль

421

Команда українців з Придністров'я вдруге поспіль стає чемпіоном світу з футболу серед українських діаспорних команд. Футбольні змагання для українців, які за волею долі нині живуть за кордоном, як і минулого року, приймав Тернопіль. У фінальному матчі за звання чемпіонів світу на центральному стадіоні міста команда української діаспори Придністров'я зуміла переграти українців з Естонії.

Глядачі, які прийшли на фінал другого чемпіонату світу з футболу серед діаспорних українських команд, напевне не пошкодували, адже стали свідками якісної безкомпромісної гри та семи забитих м'ячів. Першими відкрили рахунок українці з Естонії, які не прогавили своєї нагоди відзначитися уже на старті поєдинку. Та незадовго діаспоряни з Придністров'я заробили пенальті і впевнено його реалізували.

Нічийний результат 1:1 дещо заспокоїв гру. Наступний гол глядачі побачили уже під завісу тайму – цього разу вийшла вперед команда з Придністров'я. Більшу частину ІІ тайму гру контролювали саме придністровці та їх упевненість похитнув призначений пенальті, який успішно реалізував гравець команди Естонії і зрівняв рахунок. Та на більше естонських українців не вистачило. Команда Придністров'я мобілізувалася і до завершення матчу зуміла забити іще три голи. Рахунок 5:2 – і кубок другого чемпіонату світу з футболу серед діаспорних українських команд другий рік поспіль дістається Придністровцям.

Юрій Кравчук, гравець команди української діаспори Придністров'я: "В прошлому році я не грав, але в цьому році мені було приємно сюда приїхати, того шо я являюсь сам родом з Хмельницького і раньше, коли в дитинстві займався футболом, часто був в Тернополі. І, як би, Тернопіль це моя, рядом з моєю Батьківщиною. Спортивні враження – дуже приємно що команда Придністров'я показала себе сильним бійцем, як ви бачите в фіналі перші м'яч пропустили, но потом хлопці показали, що вони сильні духом, і вирвали дуже яскраву, яскраву перемогу.

Як і в минулому році, коли започаткували Чемпіонат світу з футболу серед діаспорних українських команд, головним суддею фінального матчу був головний ідейник цього змагання Ігор Бокій, який нині живе і працює в Канаді, а в минулому був першим тернопільським арбітром, який обслуговував матчі вищої ліги України.

Ігор Бокій, головний суддя фіналу, керівник оргкомітету чемпіонату: "Суддівство в двох фінальних матчах двох чемпіонатів світу серед діаспори, української діаспори – для мене це є найвища нагорода. Більшого я нічого не хочу. Хочу ще сказати звичайно, можливо, це не скромно звучить, але чи ви бачили десь рефері, суддю, котрий би судив два фінала чемпіонату світу, хоча він і діаспорний?"

Минулого чемпіонату світу з футболу серед діаспорних українських команд, який також приймав Тернопіль, зіграло всього 4 команди. Цьогоріч футбольне дійство об'єднало команди українців з Польщі, Канади, Румунії, Іспанії, Білорусі, Естонії і Придністров'я.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Саме головне, що задоволені учасники турніру, які приїхали. Бажаємо їм з позитивними враженнями вертатися додому і чекаємо їх наступного року в Тернополі знову".

Ігор Бокій, головний суддя фіналу, керівник оргкомітету чемпіонату: "Сьогодні мене кільки разів питалися, чи є щаслива людина на цій землі? Так от, якщо наші телеглядачі дивляться нашу програму, так вот подивіться на мене – я є дуже щаслива людина. Я знаю, що в Україні не так багато щасливих людей за соціологічними підрахунками, десь біля 5% і ми, на жаль, знаємо їх в обличчя. Так от ці люди, які приїхали з тих всіх країн, завітали до Тернополя – вони є щасливі люди, і я є щаслива людина, тому що знаєте, так як ніби до мене, до нас прийшли на День народження. Ти приготувався, ти всіх чекав, і всі, кого ти запрошував, всі прийшли. На наступний рік ми будем запрошувати ще більше, на скільки нам дозволять наші можливості а, ще раз підкреслюю, можливості наші безмежні".