додому Головні FreeSavchenko. Акція в підтримку льотчиці Надії Савченко відбулась в Тернополі

FreeSavchenko. Акція в підтримку льотчиці Надії Савченко відбулась в Тернополі

459

vlcsnap-2016-03-09-16h50m05s618Вирок щодо Надії Савченко, яку судять у Донецькому суді Ростовської області у Росії, оголошуватимуть 21-22 березня. Такий результат сьогоднішнього чергового засідання по справі української полоненої. Українська льотчиця, народний депутат України, Надія Савченко продовжує сухе голодування, почате 4 березня. За минулу добу вона втратила чотири кілограми ваги, стан українки різко погіршується, її організм зневоднюється. Водночас суд до оголошення вироку не дозволив побачень Надії Савченко ні з рідними, ні з дипломатами і навіть з лікарями. Сьогодні, 9 березня, у багатьох містах України та світу відбуваються акції на підтримку української льотчиці. Тернопільські активісти також уже кілька днів виходять на Театральну площу, щоб підтримати Надію.

“FreeSavchenko” – акцію саме з такою назвою проводять сьогодні в Україні та усьому світі на підтримку нашої української льотчиці і народного депутата України Надії Савченко. Нагадаємо, 3 березня, в Донецьку Ростовської області Росії суддя не дав Надії Савченко проголосити останнє слово, в знак того жінка оголосила сухе голодування, яке триває уже шостий день. Стан її здоров’я різко погіршився. Вирок щодо української полонянки винесуть 21-22 березня. До того часу жінка обіцяє голодувати. Тернополяни вийшли, щоб підтримати українку.

– Ця акція вона безстрокова, вона вже продовжується у нас четвертий день, де тернополяни, небайдужі мешканці міста Тернополя висловлюють свою підтримку щодо звільнення Надії Савченко. Сьогодні відбувається Всеукраїнська акція підтримки Надії Савченко. Сьогодні відбувся суд Надії Савченко. Вона виступила, показала свою чітку позицію – вона являється незмінною. І голодування її продовжується до моменту її звільнення або перебування на території України. Акція тоже наша продовжуватиметься до цього моменту, доки Надія Савченко не буде перебувати на території України, – говорить координатор акції в підтримку Надії Савченко у Тернополі Володимир Малишевський.

Кожен, хто виходить на підтримку Надії, показує свою власну позицію, розповідає координатор акції у Тернополі. Мета такого заходу – привернути увагу світу до української полонянки, яка перебуває у російському полоні з середини червня 2014 року, а також до всіх українських полонених, яких утримують на території Російської Федерації.

– Я на цій акції не вперше. З перших днів ув’язення відслідковую долю незламної патріотки України Надії Савченко, яка є прикладом незламності української жінки, взагалі жінки всесвіту. Ми бачимо, яка участь Надії Савченко, бачимо, як підтримує її весь світ. І це було б гріхом не підтримати свою землячку, українку. Висловлюю щиру надію на те, що наша Надія обов’язково буде в Україні, обов’язково буде з нами попри всі безчесні ділища на території агресора, – каже пенсіонер органів внутрішніх справ України, член Тернопільської обласної організації Спілки офіцерів України Ігор Кулик.

Захисник Надії Савченко Марк Фейгін закликав небайдужих вийти на Міжнародну акцію на підтримку української полоненої 21 та 22 березня, в два дні винесення вироку Надії. Координатори акції у нашому місті закликають прийти усіх небайдужих тернополян.