додому культура Фотовиставку про Українських Січових Стрільців відкрили просто неба у Тернополі

Фотовиставку про Українських Січових Стрільців відкрили просто неба у Тернополі

537

vlcsnap-2016-05-23-18h13m11s534“Героям Лисоні – Вдячна Батьківщина!”- фотовиставка з такою назвою сьогодні відкрилася просто неба у Тернополі біля пам’ятника Івану Франку. Назва виставки символічна – вона співпадає із написом, що був вибитий на хресті, який з 1917 року знаходиться на горі Лисоня й поставлений австрійською владою.

У Тернополі просто неба біля пам’ятника Івану Франку відкрили виставку “Героям Лисоні – Вдячна Батьківщина!” Приурочена виставка одразу кільком подіям: “Дню Героїв”, який традиційно відзначають 23 травня; 100-літтю бою УСС на горі Лисоня (під Бережанами) та пам’яті перших добровольців та волонтерів, які в 1914-1918 роках боролися проти російського війська й заклали героїчну сторінку історії в ХХ столітті. Організатори – Тернопільський осередок Спілки Української Молоді в Україні та Тернопільська міська рада.

– Для нас це було важливо зробити, тому що УСС – це перші українські добровольці, які почали боротися проти російського війська. Історія циклічно повторюється. Вони не мали ні зброї, ні одягу, – розповідає куратор виставки Святослав Липовецький.

Ця виставка була організована ще у 2011 році і називалася – “Обличчя звитяги”. З того часу ці світлини бачили вже у Тернополі, потім на Франківщині і сьогодні – знову у нашому місті. Виставка є пересувною і впродовж року подорожуватиме по районах Тернопільської області. Одним із перших міст, де буде ця виставка, є Бережани. На початку вересня тут відбудеться відзначення сотої річниці з часу боїв на Лисоні, тому виставка “Героям Лисоні – Вдячна Батьківщина!” буде хорошим доповненням до святкування.

– Ця виставка нас вже наближує до цієї поважної дати, до святкування 100-річчя боїв на горі Лисоні, – каже заступник міського голови Бережан Олег Захарків.

До слова, проект “Героям Лисоні – Вдячна Батьківщина!” став одним із переможців конкурсу програм управління в справах сім’ї, молоді та спорту.