додому культура Фільми фестивалю польського кіно “Бо!” можна подивитись і в Тернопільському педуніверситеті

Фільми фестивалю польського кіно “Бо!” можна подивитись і в Тернопільському педуніверситеті

642

Тиждень польського кіно у рамках мандрівного фестивалю "Бо!" триває у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка. Для студентів обрали документальні фільми про події ХХ століття. Показують кіно мовою оригіналу, проте охочих подивитись – чимало.

Мандрівний фестиваль польського кіно "Бо!" у Тернополі вже вдруге. Цьогоріч розпочався 30 листопада. А із 3 грудня фільми можна подивитись не лише у "Перемозі" чи в "Палаці кіно", а і в Тернопільському педуніверситеті, де відбувається тиждень польського кіно. Фільми показують мовою оригіналу із українськими субтитрами.

Володимир Брославський, начальник відділу виховної роботи ТНПУ ім. В.Гнатюка: "В нас в університеті відбувається перегляд лише частини цього кінофестивалю: це документальні фільми, які піднімають актуальні питання по історії і дають можливість нашим студентам і їх перегляді зрозуміти особливості польської культури, традицій, звичаїв. Краще зрозуміти поляків, краще зрозуміти, чому такі події відбувались в історичних процесах на території Галичини і Західної України".

Анджей Кемпіньскі, голова правління "Studio BO!": "6 художніх і 14 назв – то фільми документальні, які зараз вперше показуємо на Україні. Це наш доробок".

Відкрили фестиваль журналістським розслідуванням Аніти Ґарґас "10.04.10" про обставини загибелі Президента Польщі Леха Качинського в авіакатастрофі під Смоленськом.

Катерина Швець, студентка ТНПУ ім. В.Гнатюка: "Я пам'ятаю, як сталась ця трагедія, і по телебаченню, і в інтернеті було досить багато інформації, і розібратись, що там трапилось, що там насправді трапилось, було дуже важко. І сьогодні студенти мають таку можливість побачити це очима не українців з-за кордону, а очима поляків, як вони її пояснюють".

Фільми фестивалю "БО!" для українського глядача – прем'єра. У Тернополі їх можна подивитись до 9 грудня.