додому культура Фільм тернополянки Марії Тройчак про депортованих українців переміг на конкурсі в Одесі

Фільм тернополянки Марії Тройчак про депортованих українців переміг на конкурсі в Одесі

540

Фільм тернополянvlcsnap-2014-09-23-16h57m21s8ки Марії Тройчак про депортованих українців з Польщі переміг на XV Загальнонаціональному конкурсі “Українська мова – мова єднання” в Одесі. Називається стрічка “І біль і пам’ять крізь роки”. Фільм зайняв друге місце після стрічки про Майдан із 27 представлених українських фільмів.

Фільм “І біль, і пам’ять – крізь роки” про те, чим живуть родини депортованих українців сьогодні, як плекають культуру і традиції своїх предків, до чого прагнуть і про що мріють. Ініціатором створення фільму стала лікар Марія Тройчак. Її предки народилися на Лемківщині у селі Яселко Сяноцького повіту. До створення фільму активно долучилися понад дві сотні учасників об’єднаних товариств депортованих українців Лемківщини, Надсяння, Бойківщини і Холмщини.

– Фільм вже презентувався в Угорщині, в Словенії, в Хорватії. Хорватія дуже сприйняла його з таким трепетом, тому що саме вихідці з Хорватії, це всі переселені лемки. Вчора ми відправили фільм в Оксфорд у Велику Британію, де знаходяться діти депортованих родин, які не байдужі до цієї історії і плекають ту Лемківщину в своєму серці, зазначає – Марія Тройчак,  автор ідеї фільму, організатор-меценат


Стрічка “І біль, і пам’ять крізь роки” зайняла друге місце серед двадцяти семи запропонованих українських фільмів на XV Загальнонаціональному конкурсі “Українська мова – мова єднання” в Одесі.

– Ми поїхали на конкурс Кінологос, вже на видноті всього світу. Фільм зайняв друге місце після фільму “Правдивий майдан” це тільки так і мало бути, – каже Марія Тройчак,  автор ідеї фільму, організатор-меценат

Нагорода, яку здобув фільм, є чудовим подарунком всім депортованим українцям з нагоди сумної дати – сімдесятиріччя з початку жорстокого виселення українського народу.