Головна культура Фільм про події в Донецькому аеропорту та Пісках “Добровольці Божої Чоти” презентували...

Фільм про події в Донецькому аеропорту та Пісках “Добровольці Божої Чоти” презентували у Тернополі

597

vlcsnap-2015-02-09-14h41m47s91“Добровольці Божої Чоти”, фільм з такою назвою про події в Донецькому аеропорту та селищі Піски, презентували у Тернополі в неділю, 8 лютого. Стрічку зняли тернопільський режисер Іван Ясній та його товариш Леонід Кантер. В документальному фільмі йдеться про оборону Донецького аеропорту бійцями ДУК “Правого Сектору”. Там можна буде побачити тернопільських кіборгів – Богему та Гатила.

– Ми зняли думу. Ми зняли думу про козака не Голоту, а от козака Гатила, козака Богему, от таку думу ми зняли, яка була колись. От зняли таких хлопців, які роблять щось таке, за що не соромно, і хочеться дуже це показати, – пояснює режисер фільму “Добровольці Божої Чоти” Леонід Кантер.

Колись героїв Козаччини оспівували кобзарі, кіборгів вирішили прославити на всю Україну автори фільму. Знімали його під кулями, в реальних умовах війни. Кажуть, навіть через камеру глядачі можуть відчути запах пороху, запах війни.

– На жаль, під час зйомок гинули люди. Вони гинули до зйомок і вони не попали, але вони не менші герої, які не попали. І під час зйомок у цьому місці і на дуже багатьох місцях фронту відбувались такі самі події і про тих людей ніхто ніколи не напише, ніхто ніколи не розкаже тому, що їх вже дуже багато, їх тисячі людей. Талановитих режисерів у нас, на жаль, одиниці, чесних журналістів, а не статистів, або людей, які не осуджують або судять, то теж мало, – говорить герой фільму “Добровольці Божої Чоти” Валерій Чоботар (“Гатило”).

Героями фільму стали самі бійці з позивними Богема і Гатило. Обоє з Тернополя, як і один з режисерів Іван Ясній. Стрічка знята в Пісках та в Донецькому аеропорту на основі реальних подій. В ній йдеться про бійців Добровольчого Українського Корпусу, історії Героїв, як вони прийшли на війну, що вони там побачили і за що воюють. Режисер фільму Іван Ясній каже, побачене його змінило.


– Коли повертаєшся з передової, то все зовсім перевертається – весь світ і світосприйняття. Найбільше це вояки відчувають. Для мене це теж відчулося, що починаєш боротися з тим, серед чого ми зараз живемо, проти цього бруду не на вулиці, а в житті. Як ми ставимося до себе, до країни, до ближніх, до великих цінностей, – каже режисер фільму “Добровольці Божої Чоти” Іван Ясній.

Фільм може змінити і глядача, на це сподіваються його автори і герої. Автори кажуть, фільм буде цікавий для людей майбутнього, для українців і не українців, щоб саме так вони бачили наших героїв і так розуміли війну в Україні. Фільм “Добровольці Божої Чоти” можна побачити у кінопалаці імені Івана Франка у Тернополі щодня, протягом тижня, о 18 годині.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here