додому культура Фільм про невідомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого...

Фільм про невідомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого покажуть у Тернополі

803

Фільм про невідомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого покажуть у Тернополі. Безкоштовний кінопоказ організував місцевий осередок Спілки Української молоді. На перегляд документальної стрічки запрошують усіх охочих 20 квітня.

Документальний фільм «Справа «Рифи» охоплює період з 1939 до1963 року та розкриває невідомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого. Особливу увагу у стрічці приділено історичним подіям та визначним особистостям того періоду, їх впливу на долю патріарха.

– Справа Рифи – це 33-томник матеріалів про Йосипа Сліпого, які зберігалися в архівах СБУ. На цих матеріалах засновані події фільму, – розповідає голова Тернопільського осередку СУМ в Україні Леся Голик.

Ці документи, які радянська репресивна система дбайливо збирала та зберігала, стали основою фільму. До стрічки увійшли свідчення учасників та очевидців подій, коментарі істориків з України, Італії та Сполучених Штатів Америки. Прем’єра фільму “Справа “Рифи” відбулася 4 березня цього року у Києві, відтоді його возять різними містами України.

– Він буде цікавий учням 10-11 класів, бо піднімає питання геополітичного розвитку. Вони будуть їм цікаві для здавання іспиту і загального розвитку. Але і для дорослих теж, – каже Леся Голик.

Переглянути стрічку про Йосифа Сліпого тернополяни матимуть нагоду 20 квітня о 19:00 у “Палаці кіно”. До нашого міста його привозить місцевий осередок Спілки Української молоді. До Тернополя приїде також режисер стрічки Олена Мошинська. Вхід на кінопоказ вільний.