додому духовність Фільм про капелана УПА “Отець Кадило” показали тернополянам

Фільм про капелана УПА “Отець Кадило” показали тернополянам

433

Фільм про капелана УПА показали тернополянам у суботу в Українському домі "Перемога". У документальній стрічці "Отець Кадило" йдеться про греко-католицького священика, який служив в Українській Повстанській армії. Робота над фільмом тривала рік, а от сам збір матеріалу значно довше, розповідає автор сценарію Тарас Бобенчук, який і презентував фільм у Тернополі.

"Отець Кадило" – фільм документальний і розповідає про життя греко-католицького священика, який протягом 1945-1948 років був капеланом Перемиського куреня УПА на Закерзонні і мав псевдонім Кадило.

Тарас Бабенчук, автор сценарію фільму "Отець Кадило": "Унікальний випадок, що священик греко-католицький вирішує чисто добровільно на основі тих ситуацій, які склались в його житті на його парафії, він вирішує приєднатись до УПА. В нього були різні шляхи і різні священики переживали переслідування з боку різних організацій польських нацоналістичних і просто бандитських рухів, бо йшла війна і повоєнний період церква була заборонена Греко-Католицька і в Польщі також".

Про роль священика у визвольному русі Української повстанської армії на презентації фільму у Тернополі розповідали історики, громадські діячі та політики.

Тарас Стецьків, активіст Зарваницької громадської ініціативи: "З використанням кінематографа, документалістики українського кіно, популяризувати героїку української історії. Ми хочем, в першу чергу, апелювати до молоді і нагадувати молодим людям, спадкоємцями яких славних традицій ми є. Ми, ті хто живе зараз на українській землі".

Ярослав Джоджик, заступник Української Народної партії:"Фільм черговий раз нам нагадує, який страшний період ще зовсім недавно переживала наша Україна, оскільки ще живі очевидці цих подій. І саме тому ми, дивлячись той фільм, повинні перконатися наскільки великою цінністю є наша українська незалежність, і щоби ми своїми щоденними політичними чи іншими організаційними, працювали лише на те, щоб зміцнювати цю незалежність".

Зйомки фільму проходили в України, Польщі, Словаччині та Канаді, каже автор сценарію Тарас Бабенчук. Прем’єрний показ документальної стрічки відбувся у вересні минулого року у Стрию на Львівщині, де народився майбутній капелан УПА. Також фільм вже побачили у Києві, Донецьку, Торонто та в багатьох містах Польщі.