додому культура Фільм про Івана Силу, якому робила подарунки англійська королева, презентують у Тернополі

Фільм про Івана Силу, якому робила подарунки англійська королева, презентують у Тернополі

607

Фільм "Іван Сила" презентують сьогодні у Тернополі. Прототипом головного героя став український цирковий силач Іван Фірцак, якого у 1928 році визнали найсильнішою людиною планети. Режисер фільму – Віктор Андрієнко.

Серед акторського складу  – силач Дмитро Халаджі, який і зіграє силача, Ольга Сумська, Василь Вірастюк. Останній та Віктор Андрієнко сьогодні перебувають у Тернополі та спілкуються із тернополянами. 

У 18 років Іван Фірцак став артистом чехословацького цирку і побував у 64 країнах світу, дивуючи всіх своїми перемогами. Він – чемпіон Чехословаччини з важкої атлетики та боротьби, чемпіон Європи з культуризму, а за неймовірну силу отримав прізвисько Іван Сила — Кротон. 

Іван Фірцак виграв чимало поєдинків з відомими борцями світу. З рук королеви Англії Іван Фірцак отримав шолом і пояс, оздоблені золотом та діамантами. Американська преса називала його найсильнішою людиною ХХ століття. На вершині своєї кар'єри він перестав виступати закордоном і повернувся на батьківщину. У фільмі ж показали окремі сторінки із життя молодого Івана.

Із Віктором Андрієнко та Василем Вірастюком ми записали інтерв'ю. Вже зовсім скоро їх можна буде побачити у програмі "Соло" на TV-4.