Головна Анонс Фільм-хроніку “Місто, якого нема” дивіться на каналі TV-4 у суботу, 3 жовтня

Фільм-хроніку “Місто, якого нема” дивіться на каналі TV-4 у суботу, 3 жовтня

511

vlcsnap-2015-09-29-11h50m34s141“Тарнопіль. Місто, якого нема” покажуть в ефірі нашого телеканалу. Фільм-хроніку про місто з минулого, його традиції, мешканців та історії дивіться на каналі TV-4 третього жовтня о 12:30.

“Тарнополь. Місто, якого нема” – це документальний фільм про людей, які жили тут, та розповідають про його культуру, історію, мешканців. Чотири герої стрічки розкажуть про своє життя у нашому місті від початку 20-го століття та донині.

– Реально це місто, яке ми маємо, це зовсім знову побудоване місто, а Тарнополь, той давній, котрий з буквою А, його фактично майже вже не існує, хіба в межах історичного центру, – розповідає співініціатор культурно-історичної спільноти “Триба” Олег Мушій.

Співавтор фільму, краєзнавець Тарас Циклиняк, спілкувався із старожилами. Тож хотів передати їх відчуття міста.

– Розумієте, це традиції. Це усталені традиції в поколіннях, в п’яти, в десяти. Це пам’ять поколінь. Оте саме цінне, що ми втратили. Тому що будинки можна відбудувати, вулиці відбудувати, годинник, а оцю пам’ять поколінь, на жаль, відновити неможливо, – говорить краєзнавець Тарас Циклиняк.

У фільмі – унікальні історії. Як тернополяни виживали під час окупації, як переживали період визволення, як ховалися в підвалах та грілись один до одного. Старожили розкажуть про місцеву кухню, звичаї, будинки, кумедні історії, незвичні події, релігію, архітектуру.

– Одна з історій – про парафіяльний костел, який був отут на місці сучасного універмагу, про те, як він будувався, наскільки його люди цінували, наскільки він був дорогий для людей. Як вони плакали й молилися, як йог зносили, які це були удари, як це було важко людям, – пригадує Олег Мушій.

– В цьому фільмі є відповіді на запитання, чому ми живемо, можливо, не настільки благополучно, добре, гарно, як би цього хотілося. Там є багато відповідей на питання, які зараз турбують Тернопіль. Зокрема, там є одна така паралель, пов’язана з приходом радянської влади до Тернополя в 39-му році. Те, що зараз відбувається на Сході дуже перегукується з ттм, що сталося з Тернополем в 39-му році, – каже Тарас Циклиняк.

Фільм “Тарнополь. Місто, якого немає” дивіться на ТV-4 у суботу, третього жовтня, о 12.30.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here