додому культура “Фігаро тут, Фігаро там”, Фігаро в Тернополі

“Фігаро тут, Фігаро там”, Фігаро в Тернополі

609

"Фігаро тут, Фігаро там", Фігаро в Тернополі. Прем'єрою вистави "Шалений день, або одруження Фігаро" за п'єсою Бомарше відзначив Міжнародний день Театру Тернопільський обласний академічний драматичний театр імені Тараса Шевченка. Прем'єрну для Тернополя комедію режисер-постановник В'ячеслав Жила наситив музикою, співами і танцями, також майстерність акторі і як наслідок – зал, який аплодує стоячи. Повірте, Фігаро у виконанні Сергія Бачика вартий вашої уваги.

Подібну виставу у Тернополі творили вперше, і ще до прем'єри сказав її режисер-постановник В'ячеслав Жила. "Фігаро" за п'єсою славетного Бомарше уже мав чимало втілень у кінематографі та на сценах різних театрів світу. У постановці ж Тернопільского обласного академічного драмтеатру "Шалений день, або одруження "Фігаро", кажуть творці вистави, ця комедія глядачеві подана у новому світлі. Її спробували адаптувати до сучасності та зробити цікавою і зрозумілою для молоді. Нелегко довелося акторам. У виставі, яку В'ячеслав Жила максимально наблизив до м'юзиклу, їм довелося чимало і співати і танцювати. Допомагала прикрасити відомий сюжет музика власного аранжування, у виконанні оркестру театру.

Михайло Віятик, диригент, заслужений діяч мистецтв України: "Прийшлось дуже багато комбінувати. Тут бачите і класична музика в сучасному аранжуванні, тут і сучасні ритми і рок є і рок-н-ролл і блюзові тона і свінги – тут. Живий звук, живий оркестр, живі музиканти – все йде наживо. Ми хочемо цею виставою трошки молодь притягнути також. В тих постановках, в музиці, в аранжуванні, в танцях, от. Я думаю що нам це вдалося".

Микола Блаженко, репетитор з вокалу, актор: "В'ячеслав Жила в нашому театрі – це можна його порівняти мабуть що з режисером Любімовим в Театрі на Таганці. Чому, яке порівняння – таке що дійсно В'ячеслав Миколайович хоче застосувати різні види жанрів у своїй творчості якраз на сцені. Він один із перших режисерів, який вивів наш оркестр з оркестрової ями і посадив на сцену, де не просто музиканти, а музиканти є персонажами, є учасниками вистави".

Художник-постановник вистави "Шалений день, або одруження Фігаро" львів'янин Мар'ян Савіцький. До постановок у Тернопільскому обласному академічному драмтеатрі його запросили уже всьоме.

Мар'ян Савіцький, художник-постановник вистави "Шалений день, або одруження Фігаро": "Ви знаєте у Львові легше. Кожен театр обіймає свою нішу. Оперний театр має свою нішу, Театр Марії Заньковецької має свою, театр Курбаса свою, театр Юнгліша свою, а ваш театр має можливість заглибитися у всі ті ніші в одній іпостасії, це дуже важко. Театр йде на експерименти і експерименти як на мене дуже вдячні. Глядач визначить на скільки вони вдячні, але я судячи з певного свого досвіду – ну це, це шикарно. Я думаю глядач Тернопільський мав би ся тішити що є такий театр, що є люди, котрі на стільки творчо мислять".

"Шаленому дню, або одруженню Фігаро" у Тернополі зал аплодував стоячи. Прем'єри цієї вистави на оцінку глядачеві у обласному драмтеатрі гратимуть іще 28, 30 та 31 березня.

В'ячеслав Жила, режисер-постановник "Шалений день, або одруження Фігаро", заслужений діяч мистецтв України: "Я не знаю, я не можу судити про свою роботу. Вона була велика, напружена, але по моєму глядач сприйняв, запрошуємо до нас до театру. Будь-ласка – приходьте. Будемо вас тішити, для вас грають, для вас співають, для вас танцюють".

Прем'єру ж "Шаленого дня, або одруження Фігаро" 27 березня у Тернопільскому обласному академічному драмтеатрі приурочили Міжнародному дню театру. По завершенні вистави працівників театру із професійним святом привітали та нагородили представники влади міста і області.