Головна культура Фестиваль “Українське Різдво” відбувся у Тернополі

Фестиваль “Українське Різдво” відбувся у Тернополі

338

"Українське Різдво" – фестиваль з такою назвою минулими вихідними відбувся в обласному центрі. Тернополян та гостей міста частували кутею та іншими різдвяними стравами, веселили колядою, виступами вертепів та віншуваннями. Оголосили на Театральному Майдані Тернополя й переможців загальноміських конкурсів: "Різдвяне диво" та "Феєрія новорічного міста".

Тернополян та гостей міста під час фестивалю "Українське Різдво" на Театральному майдані розважали різдвяною колядою та вертепами. Серед традиційних персонажів: ангела, чорта, царів, Діви Марії, Йосипа у вертепі, що представили учні третьої школи Тернополя, є й нові. До прикладу криза, що просила виплатити зарплату вчителям чи біда. Учні кажуть: виступали перед тернополянами із задоволенням, крім того для школярів це великий досвід.

Катерина Чумаченко, учениця Тернопільської школи №3: "Я дуже рада, що мені попалася ця роль, що не якась негативна, як біда чи криза, а саме роль ангела".

Вікторія Сергієнко, учениця Тернопільської школи №3: "Різдвяні свята для кожної сім'ї є дуже важливими. Я зі своєю родиною кожного разу їх гарно справляю, допомогаю мамі готувати різні страви. Це для нас є хорошою традицією, як і для кожної сім'ї".

Владислав Пасєка, учень Тернопільської школи №3: "Ми дуже раді, що приймаємо участь саме тут, на площі, бо це є великий досвід дня нас, ми дуже раді цьому".

Під час фестивалю "Українське Різдво" нагородили переможців конкурсів: "Різдвяне диво" та "Феєрія новорічного міста". Серед релігійних громад у конкурсі "Різдвяне диво" перемогу та сертифікати на тисячу гривень отримали представники і віряни церков: Святого Апостола Петра, Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, Різдва Пресвятої Богородиці та Матері Божої Неустанної Помочі.

Серед учнівських колективів і окремих авторів перемогли вихованці дошкільного закладу №10, які отримали грамоти і премію – 1000 гривень. Друге місце і сертифікат на 750 гривень здобули учениці художньої школи та четвертокласники спеціалізованої школи з поглибленим вивченням основ економіки. Диплом за третє місце і сертифікат на 500 гривень отримали учениці художньої та 26-ї шкіл, а також учні комунального закладу "Школа народних ремесел". Нагородили також переможців у конкурсі "Феєрія Новорічного міста".

Олексій Кайда, народний депутат України: "Тішить те, що інтерес до такого фестивалю не зменшується, а збільшується. Користуючись нагодою, хочу привітати усіх тернополян, тернопільчан, українців з прекрасними Різдвяними святами, з Новим Роком, побажати щастя, натхнення, здоров'я,  Вам і Вашим родинам. Христос рождається!"

Леонід Бицюра, заступник міського голови Тернополя: "Побажати Вам всяких гараздів, добра, щастя, миру та спокою, злагоди в родинах, побажати всім нам, щоб наші діти були здоровими, рослидобрими, щасливими та мудрими. Побажати нашому Тернополю процвітання, добра, миру та злагоди".

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here