додому культура Фестиваль “Українське Різдво” відбувся у Тернополі

Фестиваль “Українське Різдво” відбувся у Тернополі

497

"Українське Різдво" – фестиваль з такою назвою минулими вихідними відбувся в обласному центрі. Тернополян та гостей міста частували кутею та іншими різдвяними стравами, веселили колядою, виступами вертепів та віншуваннями. Оголосили на Театральному Майдані Тернополя й переможців загальноміських конкурсів: "Різдвяне диво" та "Феєрія новорічного міста".

Тернополян та гостей міста під час фестивалю "Українське Різдво" на Театральному майдані розважали різдвяною колядою та вертепами. Серед традиційних персонажів: ангела, чорта, царів, Діви Марії, Йосипа у вертепі, що представили учні третьої школи Тернополя, є й нові. До прикладу криза, що просила виплатити зарплату вчителям чи біда. Учні кажуть: виступали перед тернополянами із задоволенням, крім того для школярів це великий досвід.

Катерина Чумаченко, учениця Тернопільської школи №3: "Я дуже рада, що мені попалася ця роль, що не якась негативна, як біда чи криза, а саме роль ангела".

Вікторія Сергієнко, учениця Тернопільської школи №3: "Різдвяні свята для кожної сім'ї є дуже важливими. Я зі своєю родиною кожного разу їх гарно справляю, допомогаю мамі готувати різні страви. Це для нас є хорошою традицією, як і для кожної сім'ї".

Владислав Пасєка, учень Тернопільської школи №3: "Ми дуже раді, що приймаємо участь саме тут, на площі, бо це є великий досвід дня нас, ми дуже раді цьому".

Під час фестивалю "Українське Різдво" нагородили переможців конкурсів: "Різдвяне диво" та "Феєрія новорічного міста". Серед релігійних громад у конкурсі "Різдвяне диво" перемогу та сертифікати на тисячу гривень отримали представники і віряни церков: Святого Апостола Петра, Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, Різдва Пресвятої Богородиці та Матері Божої Неустанної Помочі.

Серед учнівських колективів і окремих авторів перемогли вихованці дошкільного закладу №10, які отримали грамоти і премію – 1000 гривень. Друге місце і сертифікат на 750 гривень здобули учениці художньої школи та четвертокласники спеціалізованої школи з поглибленим вивченням основ економіки. Диплом за третє місце і сертифікат на 500 гривень отримали учениці художньої та 26-ї шкіл, а також учні комунального закладу "Школа народних ремесел". Нагородили також переможців у конкурсі "Феєрія Новорічного міста".

Олексій Кайда, народний депутат України: "Тішить те, що інтерес до такого фестивалю не зменшується, а збільшується. Користуючись нагодою, хочу привітати усіх тернополян, тернопільчан, українців з прекрасними Різдвяними святами, з Новим Роком, побажати щастя, натхнення, здоров'я,  Вам і Вашим родинам. Христос рождається!"

Леонід Бицюра, заступник міського голови Тернополя: "Побажати Вам всяких гараздів, добра, щастя, миру та спокою, злагоди в родинах, побажати всім нам, щоб наші діти були здоровими, рослидобрими, щасливими та мудрими. Побажати нашому Тернополю процвітання, добра, миру та злагоди".