додому культура Фестиваль “Тернопільські театральні вечори. Дебют” буде з 4 до 8 грудня

Фестиваль “Тернопільські театральні вечори. Дебют” буде з 4 до 8 грудня

455

Тернопіль знову збирає театри України на фестиваль молодої режисури "Тернопільські театральні вечори. Дебют". Цьогоріч фестиваль ювілейний – десятий і присвячений 125-річчю з дня народження Леся Курбаса. З 4 до 8 грудня на великій та малій сценах Тернопільського обласного академічного драматичного театру імені Тараса Шевченка виступатимуть театри зі Львова, Івано-Франківська, Коломиї, Рівного, Києва та Вінниці. Свою виставу покажуть і студенти кафедри театрального мистецтва Тернопільського національного педуніверситету імені Володимира Гнатюка.

П'ять днів поспіль, з 4 до 8 грудня, гостей Тернопільського обласного академічного драматичного театру імені Тараса Шевченка будуть розважати, дивувати та виховувати різні за стилістикою і жанрами вистави театрів зі Львова, Івано-Франківська, Коломиї, Рівного, Києва та Вінниці. Усіх їх у Тернополі збере десятий ювілейний фестиваль молодої режисури "Тернопільські театральні вечори. Дебют". Почнеться фестиваль відкриттям меморіальної дошки Михайлу Форгелю – багаторічному художньому керівнику нашого театру, у його рідному селі – Новосілці Підволочиського району.

– Відкриття фестивалю відбудеться на землі Леся Курбаса, на землі Михайла Форгеля, який через багато років по тому, як Лесь Степанович проводив на Тернопіллі "Тернопільські театральні вечори", в більшій мірі з його зусиль, з енергії Михайла Якубовича були відновлені ці вечори, – розповів головний режисер Тернопільського обласного академічного драматичного театру імені Т. Шевченка Олег Мосійчук.

Зустріч-спогад до 75-річчя трагічної загибелі Леся Курбаса проведуть і на малій батьківщині режисера – у Старому Скалаті. Того ж вечора на сцені Тернопільського драмтеатру виставу "Отак загинув Гусак" покаже театр із Коломиї. 5, 6 та 7 грудня актори гратимуть по дві різних вистави – на великій та малій сценах театру: "І все-таки я тебе зраджу", "Моменти кохання", "Фатальні жінки Бальзамінова", "Калігула", "Я б тобі небо прихилив". Свою роботу – "Моральність пані Дульської" – покаже і тернопільський молодий режисер Ігор Кусяк. Зіграють у виставі студенти кафедри театрального мистецтва Тернопільського національного педуніверситету імені Володимира Гнатюка. Закриватиме фестиваль Львівський Національний академічний драматичний театр імені Марії Заньковецької виставою "Полліанна". Оцінюватиме роботи жюрі на чолі з народним артистом України Федором Стригуном.

– В даному випадку оцінюється хто? Молодий режисер. Його концепція, його рішення, його трактовка твору, і так далі, – каже режисер-постановник Тернопільського обласного академічного драматичного театру імені Т. Шевченка В'ячеслав Жила.

Гроші на проведення фестивалю чиновники знайшли. Проте цього замало, кажуть у театрі. Тому закликають долучитися меценатів. Адже фінансування потребує не лише високе мистецтво, а й практична сторона фестивалю: розміщення учасників, їх харчування. Зробити подарунок на згадку для театрів з інших міст також можуть усі охочі.