додому суспільство Фестиваль “Повір у себе” відбувся і у Кременці

Фестиваль “Повір у себе” відбувся і у Кременці

508

Фестиваль "Повір у себе" для людей з обмеженими можливостями провели у неділю в Кременці. Це вже третій такий фестиваль, що його за допомогою влади і небайдужих людей проводить Тернопільський обласний благодійний фонд "Живи з надією". Проводять такий фестиваль, аби всі, хто має особливі фізичні можливості, міг показати свої таланти іншим і повірити у свої сили, а відтак впевнено почуватись у житті.

З року в рік учасників фестивалю "Повір у себе" більшає, кажуть організатори. Виступити на сцені може кожен, для цього потрібне тільки бажання, а воно є, бо цьогоріч учасників чотириста шістдесят. Чимала й увага глядачів, про свідчить переповнений зал Кременецького будинку культури. 

– В  мене своє двоє діток інваліди, і я бачу, їздячи по санаторіях і лікарнях, що такі люди, вони обділені долею, обділені фізичними можливостями, вони обділені матеріально, вони обділені навіть духовно, тому що їм потрібне просто спілкування, їм, можливо, не стільки ці подаруночки важливі, як важливе спілкування, увага. І це саме більше, що потрібно для таких людей, – пояснює голова правління Тернопільського обласного благодійного фонду "Живи з надією" Алла Андрущак.

Аліна Ковальчук читає вірша про вечір і не скажеш, що зовсім нещодавно їй робили у Києві операцію на хребті. Гроші на це зібрали небайдужі люди.

– На церкву скидалися в селі, по Кременцю люди скидалися. Я дякую всім людям, шо допомогли, не покинули нас в біді, – каже бабуся Аліни Ковальчук Марія Січкун.

Не замкнутись у чотирьох стінах і в собі, а діяти. І люди на візках можуть зробити багато, якщо повірять у себе, каже Раїса Панасюк із Вінниці.

-Наш стиль роботи не говорити про проблеми, а шукати шляхи вирішення тої проблеми, яка є. І тому Господь бласгословляє, що в нас тісна дуже співпраця з владою, громадою, бізнесом. Ми об'єднуємо людей, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом, тобто пересуваються на візках чи погано ходять. Для цих людей ми разом з владою втілюємо програму "Місто Вінниця зручне для всіх", яка забезпечує адаптацію міста: це спорудження пандусів, це придбання громадського транспорту низькополого. В нас працює вже 6 років служба індивідуального перевезення людей на візках, – розповіла представник громадської організації "Гармонія" (Вінниця) Раїса Панасюк.

Фестиваль "Повір у себе" в Кременці – це не тільки дійство на сцені, це ще й можливість отримати безкоштовну допомогу одягом. У холі – зібрані волонтерами речі, які кожен охочий може взяти собі. Тільки разом ми – сила, переконана Алла Андрущук, і каже, що такі благодійні заходи організатори готові робити не тільки в Кременці, а й по всій Тернопільщині за підтримки небайдужих людей.

– Адже бачите, скільки людей з міста принесли одягу, підключилися благодійні фонди, які також дали одяг, і люди тут можуть вдягнутися, вони можуть цілий рік мати підтримку, адже пенсія мізерна – 800 гривень, що за них можна, коли не працюють доглядаючи батьки, вони не можуть  працювати, вони не можуть заробити. І тому до нас звертаються дуже багато людей. Наразі ми починаєм цю справу в Кременецькому районі, в Кременці, але в нас є величезне бажання, щоб ми могли робити це в області, в кожному районі, але з допомогою людей, з допомогою підприємств, підприємців ми можемо дуже багато зробити, – каже голова правління Тернопільського обласного благодійного фонду "Живи з надією" Алла Андрущук.