додому суспільство Фестиваль ковальства і гончарства відбувся у Тернополі

Фестиваль ковальства і гончарства відбувся у Тернополі

381

Фестиваль гончарства та ковальства під час п'ятої Західноукраїнської туристичної виставки – фестивалю у Тернополі викликав неабиякий інтерес серед тернополян та гостей міста. Хоча майстрів приїхало на виставку  не так і багато, проте майстер-класами та різноманіттям виробів люди цікавились.

Віталій Владковський до Тернополя на п'яту Західноукраїнську туристичну виставку-фестиваль приїхав з Івано-Франківщини. Гончарством чоловік вже займається більше 20 ьроків. Глиняний посуд, каже Віталій ще називають живим, в ньому добре зберігати продукти: сіль та цукор не мокріють, молоко впродовж кількох діб не кисне.

Віталій Владковський, гончар: "З керамікою я познайомився перший раз, коли зайшов до знайомих ще десь в 92-ому році. Колись бачив по телевізору що таке гончарство. Цікаво було мені той сам процес – як та глина піднімається. Сам попробував і сподобалося, є свої секрети в гончарстві, воно так тільки здається, що то маса, вона має свої волокна і складається в певну спіраль, воно так затягується і мене так затягнуло туда і так дотепер вже".

Все, що зроблене руками з серцем і душею, каже Віталій Владковський, згодом стає певним оберегом і приносить в дім добру енергетику.

Віталій Владковський, гончар: "Гончар це гон-чар – гонить чари. Оце я і відчуваю. Гончарство на даний час втратило свою пряму функціональність, але залишається чимось таким екзотичним, цікавим. Зараз в такий час споживацький ми привикли все взяти і мати собі, не все нам виходить щось зробити своїми руками і щось мати".

У ковальстві ж головне – метал і вогонь. Ну і, звичайно, самі ковалі, з-під рук яких буквально на очах глядачів народжуються оригінальні вироби. Для коваля з Вишнівця Андрія Буковського ковальство – то його життя.

Андрій Бурковський, коваль: "- Скільки вже займаєтесь ковальством?

– 15 років.

– Що для Вас це означає? 

– Життя, робота. Сьогодні роблю сувенірну продукцію маленькі підковки, сердечка, така забавка – тернопільська забавка".

Загалом на Західноукраїнську туристичну виставку-фестиваль у Тернопіль приїхали представники 14 областей України, іноземні делегації з Польщі, Болгарії, Іспанії та Придністров'я.