Головна культура Фестиваль «Дзвони Лемківщини» відбудеться на Монастирищині 3-4 серпня

Фестиваль «Дзвони Лемківщини» відбудеться на Монастирищині 3-4 серпня

821

П'ятнадцятий Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини» відбудеться на Монастирищині 3-4 серпня цього року. Уже розпочали роботи з підготовки фестивального дійства, яке збере на Ватряному полі поблизу Монастириська вихідців з Лемківщини, а також шанувальників лемківської культури з різних куточків Україні та зарубіжжя.

Фестивалі лемківської культури на Тернопільщині започаткували ще в 1999. У червні того року в селі Гутисько Бережанського району відбувся перший крайовий фестиваль "Лемківська Ватра". З 2001 фестиваль проводять поблизу Монастириська, а дійство має назву "Дзвони Лемківщини". Цьогорічний фестиваль матиме свої особливості.

Петро Гоч, заступник голови Тернопільської ОДА: "Родзинкою цього фестивалю ми плануємо організувати ніч лемківського кіно, де покажемо документальні фільми про лемківщину, короткометражні фільми про землі, які були колись в складі України і називались Лемківщиною. Ми бачимо, що світовий конгрес українців зробив своє звернення про офіційне співпроведення фестивалю І саме через такі фестивалі люди можуть бачити нашу область і можемо говорити про розвиток туризму в області".

Впродовж свята запланована демонстрація виробів лемківської культури і містечко майстрів, де охочих вчитимуть лозоплетінню, гончарству, ковальству, різьбі по дереву. Біля місця проведення фестивалю впорядкують наметове містечко і місця для харчування та зупинки автотранспорту. Організатори свята очікують на фестивалі більше 10 тисяч гостей з України та світу.

Петро Гоч, заступник голови Тернопільської ОДА: "Для проведення цього фестивалю необхідно зробити цілий ряд інфраструктурних змін, в першу чергу це стосується доріг, бо це питання №1, яке ми для себе поставили. Окрім того на самому ватряному полі на самому місці, де проводиться фестиваль, ми забезпечимо цього тижня і воду і світло, крім того, площа розвивається. І ми думаємо, що ця площа буде використовуватись не тільки один раз в рік, а стане початком різних субкультурних фестивалів, в тому числі ми запрошуємо бойків, волинян, подолян проявити свою автентичність на цьому полі".

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here