додому Новини Фестиваль “Дзвони Лемківщини” відбувся на Монастирищині

Фестиваль “Дзвони Лемківщини” відбувся на Монастирищині

1320

ХІХ Всеукраїнський фестиваль лемківської культури “Дзвони Лемківщини” учора пізно ввечері завершився на Монастирищині. Докласти зусиль, щоб культурні, історичні, мовні традиції, котрі стосуються лемків, стали надбанням українського народу, таке завдання фестивалю, а ще – об’єднати всі покоління українців для того, щоб відродити історичну пам’ять нашого народу. Ми підготували кілька сюжетів про історію лемків. Сьогодні сюжет перший. 

З cамого ранку усі, хто приїхав на фестиваль лемківської культури, зустрічаються, обіймаються і вітаються. Повсюди чутна лемківська говірка. Лемки, як ніхто інший, попри пережиту трагедію вигнання, розпорошення і переслідування з діда-прадіда навчені берегти рідне слово і свою самобутню культуру, а ще – єднатися у радості, чи в горі. “Дзвони Лемківщини” – добра нагода зустрітись із земляками і родичами.

Щоб зберегти пам’ять про автентичний український етнос, організатори фестивалю вирішили цього року максимально зібрати відомості про цих людей. Фотографії, спогади, – усе записували, відскановували, вислуховували в музеї Лемківської культури. На території імпровізованого лемківського села працювало містечко народних промислів і тематичні експозиції, презентували книжки і страви лемківської кухні, проводили майстер-класи. А ще на свято приїхало близько вісімдесяти колективів і виконавців не лише з України. Співали, танцювали, декламували і не лише на сцені.