Головна культура Фестиваль “АрТЕРвізія” триває у Тернополі

Фестиваль “АрТЕРвізія” триває у Тернополі

571

vlcsnap-2015-10-06-16h20m24s255Стіни тернопільських будинків прикрасять малюнки художників з Одеси, Луцька, Тернополя, а також з Німеччини. Відбудеться це під час фестивалю «арТЕРвізія», який розпочався у місті 5 жовтня і триватиме до 10 жовтня. Під час фестивалю створюватимуть арт-об’єкти, читатимуть лекції та проведуть кінопокази.

З 5 до 10 жовтня у Тернополі проходитиме фестиваль вуличного мистецтва «арТЕРвізія» в межах якого заплановано створення малюнків у різних частинах міста. В ньому братимуть участь іноземні та українські художники.

– Фестиваль в Тернополі вперше, сподіваюся, зовсім не востаннє. Ідея взялась з того, що це потужно розвивається, і в Камянець Подільському багато років і в Києві і захотілося в Тернополі зробити таке, щоб і Тернопіль наш мав сучасного мистецтва, щоб і для молоді було щось цікаве, тобто щоб ми йшли в ногу так само і з іншими містами, – розповідає заступник голови управління громадської організації Молодіжний центр розвитку міст Олександра Стопник.

Мета фестивалю – показати тернополянам красу вуличного мистецтва, доступ до якого вони матимуть в будь-який час. «арТЕРвізія» складатиметься з кількох частин: створення малюнків на фасадах будинків, та культурно-освітні заходів.

– В Україні ми вже відпрацювали декілька разів, були на фестивалі стріт-арту який відбувається в Кременці, там намалювали дві картини, по Харкову декілька картин є, малювали в Німеччині, десь п’ять картин є, по інших країнах, – говорить помічник художника Олександр Цегольник.

Тернополяни побачать картини на українську тематику, в стилі графіті та геометричних фігур. В центрі міста намалюють портрет Митрополита Шептицького. А на вулиці Чумацькій, 37А з’явиться картина у стилі сюрреалізму.


– Мабуть надихнув мене мій улюблений співак Мерлін Менсон. Хотілося показати неоднозначність того, що ми бачимо, хотілось також зробити таку гру: як інтерактивна гра для глядачів, щоб вони непросто, от прийшли побачили картинку, а щоб вони щось знайти, якісь різні образи для кожного свій. І мені здається, що це буде цікаво, – переконана художниця Дарина Момут.

Загалом у Тернополі планують створити шість малюнків: на вулиці Богдана Хмельницького, Чумацькій, Івана Вишневецького, в парку Топільче, в центрі міста та біля залізничного вокзалу.

Коментарі

1 коментар

  1. доброго дня. Мою посаду в ГО вказано неправильно. Потрібно вказати так: заступник голови правління ГО”Молодіжний центр розвитку”МІСТ”. Або просто організатор фестивалю!!!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here