додому благоустрій Фасад будинку №13 на вул. Сагайдачного влада обіцяє відремонтувати до 28 серпня

Фасад будинку №13 на вул. Сагайдачного влада обіцяє відремонтувати до 28 серпня

538

Частина карнизу житлового будинку впала у центрі Тернополя. На щастя, ніхто з людей не постраждав. Тринадцятий будинок на вулиці Гетьмана Сагайдачного є архітектурною пам'яткою і наразі чи не єдиний у центрі міста, фасад якого досі не відремонтували, скаржаться мешканці. У міській раді обіцяють цього року ситуацію виправити.

Відремонтований у будинку №13 на вулиці Сагайдачного фасад лише першого поверху, а от вище комунальні служби поки не дійшли. 21 травня тут мало не дійшло до трагедії – частина карнизу піддашшя архітектурної пам'ятки у центрі Тернополя впала.

Алла Байдак, очевидець події: "Великий шум був, багато пилі було і там коло, між кіоском і тим, машини були припарковані, зразу ті люди десь понаходили, понаходилися ті шофера, позабирали машини. Люди збіглися, так камінь і лежить і всьо".

Мешканка другого поверху постраждалої будівлі стверджує – будинок проблемний уже не перший рік.

Марія Комарницька, мешканка будинку №13 на вул. Гетьмана Сагайдачного у Тернополі: "Це вже третій раз падає. Оцього разу я балкон помила після бурі, буквально хвилин 20, як вийшла на кухню, а так, я знаю, було би, певно, вже прикінчило там на балконі. Ну, ми вже п'ять років звертаємося в міську раду. В яких депутатів вже на прийоми не ходили жителі будинку. Ми просимо зробити ремонт фасаду. Не капітальний ремонт, ремонт фасаду і перекрити дах, бо тече, затікає просто людям в квартири".

До нинішнього міського голови люди таки достукалися. Втім, наявного результату поки немає.

Марія Комарницька, мешканка будинку №13 на вул. Гетьмана Сагайдачного у Тернополі: "Казав, в другому кварталі почнемо ремонт. Вже от другий квартал почався і половина вже, певне, другого кварталу, а ремонту ше не почали. А якби хтось там, там машина стояла, машину теж зачепило, не знаю, як там вирішив, він був під страховкою, машина, ну а якби так хтось з людей надійшов і така каменюка ввалилась на голову, шо би було? Тоді аж почали би реагувати на просьбу жителів?"

Ганна Муца, начальник відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду управління ЖКГ Тернопільської міськради: "Минулого року на цьому об'єкті були люди, вони його обстежували і що має обвалитися кусочок карнизу – не було видно. Ось фотофіксація, як виглядав будинок цієї весни. Ось оцей фасад, що ви показуєте".

Територію під небезпечним карнизом комунальники пообіцяли огородити. Міська влада запевняє, що дах і фасад тринадцятого будинку на вулиці Сагайдачного відремонтують вже у цьому році, і гроші на це виділені, а проектна документація готова. Затримка – через історичну цінність споруди.

Ганна Муца, начальник відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду управління ЖКГ Тернопільської міськради: "Цей будинок є пам'яткою архітектури і погодження будуть не тільки нашого міського управління, але й треба погодження з області. Оскільки проекти проходять експертизу, ми отримаєм експертизу назад, якшо вона буде без зауважень, тоді робиться дозвіл на початок виконання робіт і тільки після того почнуться роботи. Плануємо, що роботи будуть завершені з фасадної частини до Дня міста".