додому Новини Фахівці Центру досконалості навчатимуть українських медиків та започатковуватимуть нові практики реабілітації

Фахівці Центру досконалості навчатимуть українських медиків та започатковуватимуть нові практики реабілітації

412

Підвищити рівень знань у напрямку реабілітації та викорінити застарілі методи лікування: таку мету мають фахівці Центру досконалості, який нещодавно відкрили на базі Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні. Там навчатимуть українських медиків та започатковуватимуть нові практики реабілітації. Сьогодні у Центрі особливу увагу приділяють військовослужбовцям та ветеранам війни на всіх етапах лікування: від діагностики до інтенсивної терапії. Тернопільські медики кажуть, що важливо масштабувати цей досвід, адже це питання якості надання медичних послуг. Якими знаннями ділитимуться фахівці – знає наша Юлія Пацкаль.

“Посмішки людей – це є висока оцінка. І якщо по цьому судити, то рівень успішності нашого відділення високий”, – поділився з нами Максим Петрів, фізичний терапевт нейрореабілітаційного відділення Центру досконалості.

Повернути пацієнтів до соціально-активного життя: саме таке завдання ставлять перед собою фахівці реабілітаційного Центру досконалості. Його нещодавно відкрили на базі Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні. Тепер тут не лише надаватимуть сучасну та доказову допомогу, але й навчатимуть інших сучасних методів реабілітації.

“Наприклад, в межах області у нас є вісім кластерних закладів. Кожен з них має мати реабілітаційне відділення. Вони приїжджають до нас на тиждень, і ми їх навчаємо. Ми працюємо з пацієнтами, і відповідно їх навчаємо”, – пояснив Петро Скобляк, керівник нейрореабілітаційного відділення Центру досконалості.

Таке навчання та обмін досвідом відбувається за принципом “команда навчає команду”. Медики кажуть: важливо розуміти, що кожен пацієнт потребує індивідуального підходу та програми. Адже в напрямку реабілітації не існує загальних вправ та методів, які б допомогли кожній людині, яка потребує такої допомоги.

“Ми до кожного пацієнта шукаємо індивідуальний підхід, підбираємо індивідуальний план реабілітації. Дивимося, аналізуємо. Якщо щось не підходить – ми змінюємо”, – зазначив фізичний терапевт Максим Петрів.

Сьогодні у Центрі досконалості працює 4 мультидисциплінарні команди із 4-ох фахівців. Реабілітація триває від 14 днів і більше. Все залежить від складності стану пацієнта.

“У нас є фізичний терапевт, його завдання навчити пацієнта повернутися, сісти, сидіти. Ми говорили про соціалізацію: піти з пацієнтом, навчити його сісти в машину. Також в нас тут є арготерапевти, які навчають самодогляду”, – розповів Петро Скобляк.

У Центрі особливу увагу приділяють військовослужбовцям та ветеранам війни на всіх етапах лікування: від діагностики до інтенсивної терапії. Аби реабілітація проходила ефективніше, до занять залучають психолога.

“Це дуже важливо, тому що в них зовсім інший настрій і мотивація працювати з нами. Тобто, пацієнт, коли до нас потрапляє, має повністю розпланований день”, – додав Петро Скобляк.

До речі, сьогодні в Україні є 6 реабілітаційних Центрів досконалості. Їхні фахівці також продовжуватимуть свій професійний розвиток. Для цього МОЗ збиратиме з обраних реабілітаційних відділень потреби в освіті. А після цього відправлятиме мультидисциплінарні команди на навчання, зокрема й за кордоном.