Головна культура Етнографічні виставки та археологічні знахідки до Міжнародного дня музеїв вже діють

Етнографічні виставки та археологічні знахідки до Міжнародного дня музеїв вже діють

469

vlcsnap-2015-05-14-12h54m55s163На Міжнародний день музеїв запрошує Тернопільський обласний краєзнавчий музей. Професійне свято музейники відзначають 18 травня, проте виставки, приурочені події діють вже зараз. 

Керамічні багатофігурні сюжетні композиції, які відображають сценки з сільського побуту, наскрізь пройняті гумором. Усі вони – частина етнографічної виставки виробів народних майстрів Тернопільщини “Дивовижна гармонія талантів”. У ній зібрали речі кінця 19-го – початку 20 століття і продовження традицій народних ремесел в сучасних виробах. Крім кераміки тут автентична вишивка, розписаний квітковим орнаментом коферок, в таких колись зберігали цінні делікатні речі, і безліч різноманітних виробів з лози, рогози та соломи: побутові речі, взуття, декоративні композиції, килимки-рогізки, плетені кошики, футляри для пляшок, народні іграшки з рогози, солом’яні капелюхи і брилі. Є речі, які нині можна знайти хіба у колекційних виставках.

– Раритетним екземпляром на виставці є капелюх чоловічий, виконаний невідомим майстром початку ХХ ст, привезений з Копичинців. Цей капелюх розшитий декоративною стрічкою, розшитий бісером. Дуже давній, має форму продовгуватого вівса, в народі його називають вівсиком, – розповідаєстарший науковий працівник відділу фондів Тернопільського обласного краєзнавчого музею Галина Гнатишин.

Поряд з етнографічною виставкою діє ще одна – “Перлина у вінку духовності”. Тут унікальні матеріали із нових надходжень, друковані видання, матеріали науково-практичних конференцій, виставок, що проходили у музеї, а також археологічні знахідки, скам’янілі рештки органічного світу, зібрані на території нашого краю.


– В нас є унікальна знахідка скам’янілого дерева, неогенового періоду, яке було поширене 25 млн. років тому. Знайдено в с. Івашківці Збаразького району. Також унікальними знахідками з органічного світу є морський їжак. Це крейдовий період, – каже науковий працівник Тернопільського обласного краєзнавчого музею Оксана Гулик.

Обидві виставки експонують з нагоди Міжнародного дня музеїв, який святкують 18 травня. На календарі свято з’явилось у 1977-му році і відтоді його щорічно відзначають у понад 150 країнах світу. В цей день більшість музеїв працюють безкоштовно. Радо запрошує в гості і Тернопільський обласний краєзнавчий музей, який щороку відвідує близько 100 тисяч людей. Безкоштовним вхід є у кожну першу суботу місяця, а також з нагоди професійного свята.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here