Головна духовність Етнодуховний табір “Моя земля – мій край прекрасний” планують провести на Донеччині

Етнодуховний табір “Моя земля – мій край прекрасний” планують провести на Донеччині

537

Етнодуховний табір "Моя земля – мій край прекрасний" планують провести на Донеччині представники тернопільських молодіжних організацій Товариство українських студентів-католиків "Обнова" та обласної молодіжної громадської організації "Молода Просвіта" спільно з громадською організацією "Поштовх" із Донецька.

Ідея провести етно-духовний табір на сході України виникла в "обновлян" під час відвідин с.Многопілля з вертепом на цьогорічні Різдвяні свята.

Олена Бідованець, Президент Федерації українських католицьких академічних та студентських товариств "Обнова": "Після спілкування з молоддю, знайомства з тими людьми, ми загорілися ідеєю, що дуже хочемо приїхати сюди і провести такий етнодуховний табір. Поділитися тим, що ми маємо тут. Показати Україну такою гарною, таку справжню, яку ми любимо. Основна мета – це єднання України, віднаходження різних точок дотику. Молоді Донецька, Тернопільщини, Львова, Києва, Хмельницького. Власне, розуміння, що ми є одне ціле. Ми не є схід, захід, північ, південь".

У рамках проекту – духовна програма, а також відтворення кращих українських традицій. Молодь планує створити етнокуточок з плетеним тином та криницею, оздобленою «журавлем».

Оля Зарішняк, член Тернопільської обласної молодіжної організації «Молода Просвіта»: "На таборі «Молода Просвіта» представлятиме перфоменс Українських заручин та весілля. Так, як це дуже феєрична традиція. В нас вже був досвід представлення такого дійства. Також ми організовуватимемо українські вечорниці, так як ми не раз організовували їх в Тернополі. А також долучатимемося до різних майстер-класів".

Виготовлення ляльок-мотанок, валяння з вовни, вишивання, ліпка з солоного тіста – цього тернопільська молодь навчатиме на Донеччині учасників табору. А заодно і  перейматимуть місцеві традиції.

Олена Бідованець, Президент Федерації українських католицьких академічних та студентських товариств "Обнова": "Дуже тішимося, що одна із майстринь буде допомагати робити, власне вчити робити Петриківський розпис хат. Як на мене, це є одна з найбільших окрас України".

Стати учасником етно-духовного табору можуть всі охочі. Для цього потрібно зареєструватися до 10 липня. А ще проект потребує підтримки небайдужих людей.  

Олена  Бідованець, Президент Федерації українських католицьких академічних та студентських товариств "Обнова": "Ми шукаємо спонсорів, меценатів, тих людей, які би люб`язно погодилися допомогти нам. Якщо не фінансово, то товарами, продуктами, матеріалами, які нам необхідні".

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here