додому здоров'я Епідемії грипу немає, є підвищений рівень захворюваності на ГРВІ, – епілеміологи

Епідемії грипу немає, є підвищений рівень захворюваності на ГРВІ, – епілеміологи

1155

inf_orviТернопільські школярі на вимушених продовжених канікулах. Медики про карантин ще не заявляють і епідемію не оголошують. Скільки часу триватимуть ці канікули теж невідомо. Фахівці прослідковують ситуацію і у разі потреби вимушені канікули в школах продовжаться.

– Не можемо зараз казати про епідемію. Просто йде підвищений рівень захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції, – говорить завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” Марія Павельєва.

Школи Тернополя від сьогодні на вимушених продовжених канікулах. Скільки часу триватимуть ці канікули – невідомо. Епідеміологи щодня моніторять кількості захворілих серед дітей, у випадку загрозливої ситуації – буде оголошено карантин. Поки багато говорять про профілактику. Медики радять уникати великого скупчення людей. Адже в Тернопільській область уже є зафіксовані випадки грипу штамом H1N1.

– Сьогодні циркулює 3 штами і один з них – це є свинячий грип. Ми з ним знайомі ще з 2009 року, до слова хочу сказати, що 50 % людей мають імунітет до цього грипу, – говорить Марія Павельєва. – Що стосується лабораторної діагностики, то у нас є уже 12 випадків грипу. І з них 10 – це є грип A H1N1 – Каліфорнія.

Дитячі садки Тернополя працюють у звичному режимі. Та проводять всі необхідні заходи, аби вберегти вихованців від захворювань. Щоранку дітям міряють температуру. Якщо виявляють хворих, просять батьків забрати їх до дому.