додому Головні Епідеміологи: настав час щепитись від грипу

Епідеміологи: настав час щепитись від грипу

488

20110301122732Щеплення – надійний спосіб боротьби з грипом, наголошують епідеміологи. До епідпорогу ще далеко, тож саме зараз медики закликають городян щепитися від грипу. У місцевих аптеках вакцини є.

За даними моніторингу епідемічна ситуація в області стабільна і відповідає середньому рівню захворюваності для цієї пори року. За останній тиждень на Тернопільщині захворіло приблизно дві з половиною тисячі людей, половина з них – діти. Погода теж впливає на кількість хворих.

– Коли у нас відмічалося похолодання, то кількість хворих за тиждень зросла до 13%. Ми відмічали, що зміна погоди впливає і зростає кількість хворих на ГРВІ, – розповіла начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

За даними всесвітньої організації охорони здоров’я в епідемічному сезоні 2014/2015 років будуть циркулювати віруси грипу АH1N1 “Каліфорнія”, вірус грипу АH3N2 “Техас” і В “Массачусетс”. Епідеміологи заспокоюють, нових для нашої області штамів грипу цьогоріч не буде. Лікарі застерігають: за перших симптосм хвороби не виходити з дому і не займатися самолікуванням.

– Перші симптоми – це підвищення температури, загальна слабість, катаральні прояви, нежить чи сльозотеча. Найперше, що потрібно, то з такими ознаками залишитися вдома і викликати лікаря додому. І якщо це діти, то також не вести їх ні в яких навчальний заклад чи садочок, а залишити вдома, – каже Марія Павельєва.

Епідеміологи радять і дітям, і дорослим, аби не захворіти дотримуватися кількох простих правил. Відпочивати, висипатися, добре їсти та одягатися відповідно до погоди. Лише тоді організм зможе успішно побороти інфекцію чи вірус.