додому освіта У Тернополі запровадять електронну програму запису дітей в садочки

У Тернополі запровадять електронну програму запису дітей в садочки

449

У Тернополі запровадять електронну програму запису дітей в садочки. Поки що батьки, які хочуть віддати дитину в дитсадок, записують безспосередньо у завідувачів дошкільних закладів. Аби спростити процедуру запису, зробити її максимально прозорою батьки будуть записуватися в чергу, але електронну. Нововведення планують впровадити влітку цього року.

У тернопільському дитсадку №25 працює одинадцять груп. За списками у цьому садочку – 350 дітей, хоча щодня його відвідує близько 250 дошкільнят. Завідувач дистадка розповідає, охочих приводити сюди дітей чимало. І хоч заклад знаходиться у мікрорайоні "Новий світ", записують також дітей з Білої та Чистилова.

Наталія Немировська, завідувач дитсадка №25 Тернополя: "Дуже багато батьків, які мають дитину, завершує старшу групу, випускаємо в школу і вони вже приводять меншеньких у ясельну групу, молодшу групу. Ми працюємо на самовідтворення. У нас дуже багато діток. Є 24 сім'ї, в яких по троє дітей. Є сім'ї, в яких троє дітей одночасно відвідує дитсадок: ясельну, молодшу і середню".

Облік дітей, які хочуть відвідувати цей дитсадок, ведуть у самому дистадку. Тут немає гурпи, в якій було б менше трьох десятків дітей. Хоча і відвідують садок у повному складі дошкільнята рідко. Завідувач розповідає, у закладі намагаються йти на зустріч, взяти усіх дітей, бо ж батькам потрібно працювати, проте інколи доводиться і відмовляти.

Наталія Немировська, завідувач дитсадка №25 Тернополя: "В основному відмовляємо, коли вже взяти просто немає можливості, за різними стандартами. Групу більшою ніяк не можна зробити, шкафчики. Тоді, коли вже погіршуються умови і ніяк. Будь-хто би прийшов і ми змушені відмовити. Це дуже неприємно. Коли записуються батьки, то ми їм зразу пропонуємо записатися відразу у кілька закладів і якось вирішити це питання позитивно".

На облік у дитсадок стають рано, коли дитині півроку або рік. Записуватися можна як телефоном, так і особисто завітавши у садок. Загальноміська відкрита електронна черга допоможе уникнути непорозуміють, пояснюють в управлінні освіти. Вона почне діяти влітку цього року, а поки дитсадки готуватимуть до нововведення.

Ольга Похиляк, начальник управління освіти Тернопільської міськради: "Для того, щоб провести таку реєстрацію, нам в першу чергу треба підключити кожен дошкільний заклад до інтернету. Ми такі перші кроки вже зробили. Бо загальноосвітні навчальні заклади вже підключені.
Буде загальна черга і пільгова. Там будуть діти-інваліди, сироти, діти з багатодітних сімей, і діти батьків-інвалідів. Це буде пільгова черга".

Стати на електронний облік можна буде одразу після народження дитини. Батьки матимуть право зареєструвати дошкільника лише один раз, а черга буде відкрита для перегляду.

Ольга Похиляк, начальник управління освіти Тернопільської міськради: "Це, як на мене, унеможливлює корупцію тому, що буде чистий, прозорий підхід до набору і до реєстрації. У нас в управлінні освіти буде відповідальна людина за цю чергу. І батьки будуть мати змогу глянути, яка ситуація з набором дітей і з чергою взагалі не тільки в тому мікрорайоні, не тільки в окремому садочку, а взагалі у Тернополі".

Цього навчального року у Тернополі відкрили у дитсадках вісім нових груп. На наступни рік запланували ще вісім.