додому суспільство За проїзд у тролейбусі в Тернополі платитимуть електронними картками

За проїзд у тролейбусі в Тернополі платитимуть електронними картками

402

Проект з переведення громадського електротрнспорту міста на автоматизовану систему безготівкової оплати проїзду та обліку пасажирів спільно втілюватимуть в життя міська рада та "Тернопільелектротранс". Втім коли саме електроний розрахунок в тролейбусах Тернополя запрацює і який матиме вигляд – поки що не відомо. Наразі про запровадження такого проекту відповідне рішення прийняв виконком міської ради.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Надано дозвіл комунальному підприємству Тернопільської міської ради "Тернопільелектротранс" на здійснення капітальних витрат, а саме – це придбання обладнання для переведення оплати за проїзд в електронну форму. Це необхідне обладнання, яке передбачає електронну карточку проїзду і відповідні спеціальні електронні пристрої для контролерів, які зможуть які зможуть контролювати факт проведення оплати за проїзд в громадському транспорті".

Володимир Зелінський, перший заступник директора КП "Тернопільелектротранс": "Воно вже на розгляді в підприємства два роки, вже третій рік, от. Підприємство пройшло всі щаблі, для того щоб воно ввійшло в життя. От, але ми виступаєм не тільки в електротранспорті,  а в усьому громадському транспорті міста Тернополя. Щоб були всі в рівних можливостях і завжди щоб був облік псажирів як платного, так і безоплатного".

Все ж враховуючи рішення виконкому міської ради, освоїти електронну систему оплати за проїзд в Тернополі першому доведеться саме "Тернопільелектротрансу". Станеться це не швидше аніж через сімдесят-вісімдесят днів, каже Володимир Зелінський – саме стільки орієнтовно займе офіційна процедура закупівлі пристроїв електронної оплати. Окрім того повинні визначитися, якими саме будуть спеціальні картки, котрими тернополяни будуть платити за проїзд у тролейбусах.  

Володимир Зелінський, перший заступник директора КП "Тернопільелектротранс": "Це мають бути персональні карточки, які буде замовляти управління соціальної політики та праці. От. І вони мають на обліку всіх своїх пільговиків, яким належить безплатний проїзд, от і напевно що будуть окремі чи якісь загальні карточки для платного проїзду. Можливо будуть під шось підв’язані, от, поки шо на даний час це питання до кінця не можу сказати".

Автомати з розрахунку за проїзд будуть стаціонарно встановлені у тролейбусах – по одному в звичайних, та по два у великих. Також плануються і ручні пристрої для  кондукторів.

Володимир Зелінський, перший заступник директора КП "Тернопільелектротранс": "Для того щоб ми отримали ті кошти, шо зараз ми отримуєм, на першому етапі людина повинна привикнути і має бути інший, хто контролює її оплату. Вона зупинку, три-дві прїхала і собі пішла. В той час ми недорахуємся коштів. Можливо 10-20-30%.от, тому то перший етап кондуктори і залишаться. Вони тільки будуть названі "Контролери-касири"".