Головна Новини Електронну петицію щодо відміни уроків християнської етики у школах Тернополя відхилили

Електронну петицію щодо відміни уроків християнської етики у школах Тернополя відхилили

362

vlcsnap-2016-06-08-17h31m16s227Електронну петицію щодо відміни уроків християнської етики у школах Тернополя сьогодні відхилили. На сайт Тернопільської міської ради петицію “Про відокремлення освіти від релігії” подали,  вважаючи, що уроки християнської етики порушують Конституцію. Втім, на засіданні виконкому міськради вимоги петиції не задовольнили, стверджуючи, що більшість тернополян її не підтримують.

24 травня на сайт Тернопільської міської ради подали петицію про відокремлення освіти від релігії, у якій ідеться про відміну уроків християнської етики у школах. Авторка петиції написала, що викладання такого предмета порушує Конституцію, зокрема право кожної людини на свободу світогляду і віросповідання, також про відокремлення церкви і релігійних організацій від держави, а школи – від церкви.

А уроки християнської етики у школах є прямою дискримінацією прав дітей, в сім’ях яких сповідується будь-яка інша релігійна традиція або не сповідується жодної, вважає ініціаторка петиції. За кілька днів електронна петиція набрала необхідну кількість голосів для розгляду. Відтак, у середу, 8 червня її розглянули на засіданні виконавчого комітету Тернопільської міської ради. Чиновники петицію не підтримали.

– Враховуючи численні звернення тернополян, враховуючи думку більшості громади, прийнято рішення про те, що відмовити в задоволенні електронної петиції про відокремлення освіти від релігії. І підтвердити необхідність вивчення у загальноосвітніх навчальних закладах міста Тернополя предмету “Основи християнської етики”, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

При прийнятті рішення опирались на думку більшості, розповідає Сергій Надал, яка незгідна з відміною уроку “Християнської етики” у школах.

– В доповнення до своїх слів я хочу показати листи, які ми отримали за дуже короткий період часу. Тут в цій папці зібрано більше 2600 листів по Тернополю. Ще більше 32 тис. листів зібрано по Тернопільській області. Ніколи цей предмет не був обов’язковим, той хто з певних релігійних чи інших переконань не хотів його вивчати, він мав право цей предмет не відвідувати, – говорить Сергій Надал.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here