додому Новини Електронні рецепти призначатимуться по-іншому, поки немає стабільного мобільного зв’язку

Електронні рецепти призначатимуться по-іншому, поки немає стабільного мобільного зв’язку

596

МОЗ внесло зміни у формування е-рецепта на час відновлення мобільного звʼязку. Тимчасово в ЕСОЗ внесуть зміни щодо формування електронного рецепта. Про це Міністерство охорони здоровʼя повідомило у Фейсбуці.

“На період кризи сповіщення із номером та кодом рецепта не будуть надходити пацієнтам усіх операторів мобільного звʼязку. Натомість відтепер інформаційна довідка буде містити код погашення, який потрібен для відпуску ліків фармацевтом в аптеці”, – йдеться в повідомленні.

Як розʼяснили в МОЗ, для отримання нових рецептів з 15 грудня лікар обовʼязково має надрукувати пацієнту паперову інформаційну довідку або передати її в електронному вигляді. Така інформаційна довідка міститиме і номер рецепта, і код його погашення, який необхідно надати працівнику аптеки. Це також можна зробити дистанційно в узгодженому між лікарем та пацієнтом форматі (телефоном, месенджером тощо).

Якщо пацієнту виписали рецепт до 14 грудня включно, проте він досі не отримав смс, він можете повторно звернутися до лікаря. Лікар згенерує нову інформаційну довідку, яка міститиме необхідні дані. Якщо попередньо пацієнту був виписаний е-рецепт, проте смс все ж вдалося отримати – не потрібно інших додаткових кроків.

У МОЗ звернули увагу на те, що ці зміни – тимчасові та вжиті на період кризи та стосуються користувачів усіх мобільних операторів. Після повноцінного відновлення звʼязку серед усіх абонентів мобільного оператора, смс-інформування пацієнтів про номер та код погашення е-рецепта відновлять.