Головна здоров'я Електроенцефалограф для дітей, які страждають від епілепсії, купили тернопільські волонтери

Електроенцефалограф для дітей, які страждають від епілепсії, купили тернопільські волонтери

140

vlcsnap-2015-12-21-18h19m08s025Електроенцефалограф для безкоштовного обстеження дітей області, які страждають від епілепсії, купили тернопільські волонтери, реалізувавши проект “Благодійний Марафон 2015”.  Як спосіб згуртувати людей навколо благодійної мети – використали своєрідні забіги містом, де учасником марафону міг стати кожен, й при цьому внести посильну для себе суму на купівлю апарата. Гроші на дороговартісне обладнання вдалося зібрати за півроку. Електроенцефалограф передали у користування Тернопільській обласній дитячій лікарні.

Електроенцефалограф для безкоштовного обстеження дітей Тернопільської області отримало поліклінічне відділення Тернопільської обласної дитячої лікарні. Купили апарат за гроші небайдужих людей, зібрані в проекті “Благодійний Марафон 2015”. Найсильнішими є ті, які направляють свої сили на добрі справи – таке гасло обрали для себе волонтери. Задум реалізовували, збираючи гроші через засоби масової інформації та у соцмережах. Основну ж суму зібрали, провівши благодійні забіги у Тернополі. Власне, “Благодійний марафон 2015” відбувся у травні та у вересні. Будь-хто міг пробігти символічну дистанцію, пожертвувати можливу для себе суму, й отримати за це браслет учасника марафону. Організувати захід допоміг також департаменту у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Тернопільської облдержадміністрації.

– Вдалось зібрати як професійних легкоатлетів, дітей, які тренуються, займаються в спортивних школах, так і просто ентузіастів, небайдужих людей, наших друзів, бізнесменів, підприємців, які прийшли, ну і які це дало результати – за два пробіги 100 тисяч гривень було зібрано. Я хочу просто дійсно підтвердити, що дійсно дівчата справді неймовірно мужні люди, які, по-перше, взялися за ідею дуже серйозно, а по-друге, дуже правильно і грамотно її зреалізували, – вважає директор департаменту у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Тернопільської облдержадміністрації Віктор Мацикур.

Із зібраних грошей волонтери купили електроенцефалограф, який передали Тернопільскій обласній дитячій комунальній лікарні, а саме поліклінічному відділенню. Використовуватимуть його для безкоштовного обстеження дітей, страждаючих від епілепсії. У медичному закладі неабияк вдячні за таку допомогу. Кажуть, епілепсія є захворюванням, яке звикли замовчуватити, зокрема і самі батьки. Водночас воно є досить поширене і займає третє місце серед захворювань нервової системи. В Україні на епілепсію страждає близько 22 тисяч дітей. Зокрема в Тернопільській області є 600 дітей хворих на епілепсію і більше 600 дітей, в яких епілепсія є супроводжуючою до інших основних захворювань. Більше 120 дітей мають інвалідність через діагноз “епілепсія”. Електроенцефалограф дозволить краще обстежувати потребуючих дітей і якісніше лікувати їх.

– Можемо визначити, чи у дитини є приступи, чи у дитини є вегетотосудинна дистонія, яка супроводжується якимись обмороками, якимись різними станами, і відповідно ми можемо це віддеференціювати, призначити лікування, чи проти епілепсії, чи проти якогось іншого захворювання. Апарати такого рівня є дуже точними, чіткими, для визначення цих всіх проблем, – каже заступник головного лікаря з поліклінічної роботи КУТОР “Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня” Оксана Яворська.

Два роки тому у поліклінічному відділенні обласної дитячої лікарні створили протиепілептичний кабінет для лікування й консультації дітей. Тоді самостійно почали шукати гроші для купівлі електроенцефалографа. На спеціальний рахунок зібрали більше 20 тисяч гривень, але цього для купівлі не вистачало. Тепер, коли апарат поліклінічному відділенню купили волонтери, зібрані гроші спрямують на облаштування спеціального кабінету із необхідною ізоляцією, де й використовуватимуть отримане обладнання. Своєю чергою дівчата, які задумали і втілили проект “Благодійний Марафон 2015”, вважають те, що здійснилося, є перемогою усіх, хто їм повірив і долучився.

– Ми хочемо подякувати усім небайдужим за те, що все ж таки дали можливість повірити в те, що якщо спільними зусиллями, якщо разом іти до перемоги, навіть не йти, а бігти, то можна це зробити дуже швидко. Фактично перший марафон було проведено 23 травня, сьогодні в нас грудень місяць, за півроку нам вдалося зібрати необхідну суму для того, щоб придбати цей апарат, і таким чином довести всім тернополянам і жителям області, що хороші справи робити можливо і головне їх робити разом, – говорить організатор проекту “Благодійний Марафон 2015” Ната Бенч.

– Сума, яку ми зібрали протягом цього періоду, становить приблизно 130 тисяч гривень. На електроенцифалограф загалом ми витратили 85 тисяч і решту коштів ми зараз витрачаємо на апарати для жіночої гінекології. На цьому хороші справи не закінчуються, тому я запрошую всіх вас долучатися до благодійного марафону, марафону хороших справ, – говорить організатор проекту “Благодійний Марафон 2015” Вікторія Фаріон.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here