додому Новини Експозицію вишитих полотен з усієї України відкрили у Тернополі

Експозицію вишитих полотен з усієї України відкрили у Тернополі

478
Експозицію вишитих полотен відкрили у Тернополі. На виставці представили експонати з різних регіонів України. Їх протягом шести років збирала тернопільська колекціонерка Тетяна Головань. Усі надбання, а це 55 рушників зі словами пісень та поезій – жінка представила на виставці у міській бібліотеці. Бачила вишиті роботи і наша знімальна група.
“Мова рушникова” – так називається колекція вишитих рушників Тетяни Головань. Займається колекціонуванням вишивки жінка для того, аби інші люди мали змогу ознайомитися та поринути в історію вишиття.

Тетяна Головань, колекціонерка стародавніх українських вишитих рушників, розповідає: “Маю на меті показати людям, як народ жив, як живе тепер і як молодим зрештою рухатися”.

Займається жінка вишивкою, близько 30 років, а саме колекціонуванням історичних рушників вже понад 6.
“Рушники попадаються різні, просто я їх погрупувала, рушники там весільні, геометричні, а сьогодлні це рушники підписані нитками. Вони є дуже цікаві і вони є мало досліджені”.

Загальна кількість рушників у колекції пані Тетяни, налічує близько 400. Найстаріший рушник, який жінка зберігає, вишитий у 1908 році. Колекціонерка розповідає, по-особливому цікаві рушники, виготовлені у період, коли все українське було під забороною.

На експозиції представили 55 рушників із вишитими надписами. Кожна робота має свою, унікальну історію. Адже на на кожній є слова, які у період створення рушника були переломними для людей.

Відвідати виставку стародавніх українських рушників зможе кожен охочий впродовж місяця.