Головна надзвичайне Екологічна інспекція Тернопільщини: в Сереті загинуло риби на більше як 238 тисяч...

Екологічна інспекція Тернопільщини: в Сереті загинуло риби на більше як 238 тисяч гривень

318

В Сереті загинvlcsnap-2014-08-20-17h27m33s245уло риби на більше як двісті тридцять тисяч гривень, такі збитки нарахувала екологічна інспекція Тернопільщини. Наразі з’ясовують причину, відібрали проби води, про попередні результати перевірки сьогодні розповів Тернопільський міжрайонний природоохоронний прокурор.

В Сереті екологи нарахували сім тисяч тридцять вісім екземплярів загиблої плотви, три тисячі тридцять шість карася сріблястого, двадцять п’ять окуня, сімнадцять екземплярів щуки. Екологічна інспекція оцінила збитки на двісті тридцять вісім тисяч гривень.

– Згідно з наданою інформацією Державною екологічною інспекцією в області з’ясовано, що у пробах води відібраних вище та нижче дощового колектора, що свідчить про те, що в дощовому колекторі через високу температуру навколишнього середовища відбулося накопичення сірководню, який у результаті сильної зливи змішався з дощовою водою з утворенням сірководневої води. При попаданні в річку Серет на повітрі і світлі сірководнева вода стала каламутною з жовтуватим відтінком від сірки, що виділяється від цього. В результаті цього відбулося зниження в річці води розчиненого кисню через що і призвело до загибель риби, – каже  Роман Валецький, Тернопільський міжрайонний природоохоронний прокурор

Мешканці Петрикова пов’язували загибель риби з роботою каналізаційно-насосної станції №9 комунального підприємства “Тернопільводоканалу”. Працівники екологічної інспекції встановили наступне:

– 18 серпня Державна екологічна інспекція Тернопільської області відібрала проби води із вказаного вище каналізаційно-насосного колектора і встановлено наявність азоту амонійного, що свідчить про попадання в дощовий колектор фекальних зворотніх вод, – каже  Роман Валецький, Тернопільський міжрайонний природоохоронний прокурор

За даним фактом триває перевірка екологічної інспекції та природоохоронної прокуратури. Мешканці ж Петрикова та рибалки просять повернути річку до попереднього стану. Зарибнити її і зробити все аби більше такої масової загибелі риби не було, а винних притягнути до відповідальності.

 

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here