додому культура Дзвони Лемківщини скликають гостей

Дзвони Лемківщини скликають гостей

509

Вже у найближчі вихідні, 3 та 4 серпня, у місті Монастириська вже вп'ятнадцяте відбудеться Всеукраїнський фестиваль лемківської культури. Поблизу Монастириська на Ватряному полі відбудуться концерти, виставки робіт та майстер-класи народних майстрів, демонстрації виробів лемківської культури, молодіжні забави. Розпочнеться фестиваль у суботу об 11 годині, а завершиться в неділю о 17.00.

Урочистою ходою і покладанням квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку у суботу, 3 серпня, розпочнеться п'ятнадцятий Всеукраїнський фестиваль лемківської культури "Дзвони Лемківщини". З 14 години на гостей чекає різноманітна і насичена концертна програма. О 15.00 відкриють містечко народних майстрів. Цього року на фестивалі очікують близько 100 народних умільців, які представлятимуть свої вироби. Їх можна буде купити, а також навчитись робити.

Григорій Шергей, директор департаменту культури, релігій та національностей Тернопільської ОДА: "Цього року  планується розширення можливостей скуштувати лемківської кухні, скуштувати лемківських страв. Багато представників від сільських рад Монастирищини, власне, там, де компактно проживають лемки представлять своє кулінарне мистецтво і ми надіємося, що це буде оцінено, адже там можна буде дійсно не лише скуштувати ці страви, а й записати рецепти і потім впроваджувати у побут у кожній родині".

Цього року вдруге за історію фестивалю паралельно з великою сценою, де виступатимуть досвічені колективи художньої самодіяльності та професійні колективи, розмістять "Дитячу Лемківську ватрочку" для висупів найменших учасників свята.

Григорій Шергей, директор департаменту культури, релігій та національностей Тернопільської ОДА: "Цього року ми очікуємо колективи із Словаччини, із Польщі, і будуть представники Канади. Хоча практика показує, що непередбачувано, що навіть не зголосившись можуть приїхати й інші колективи. Про постійних, звичайно, що вони є .Наприклад, дует "Червоне і чорне" – це учасник майже всіх фестивалів, це житомирські наші друзі, які не очікують спеціально оголошень, всі знають, що в першу суботу і неділю, це стало традицією ще з п'ятого фестивалю, конкретно ці числа і люди зголошуються і приїжджають до нас".

Лемки – це українська етнічна група, що жила на території Західних Карпат (сучасна Польща). У 1944 – 1946 роках їх розселили у різні області України, найбільше – у Тернопільську, Львіську та Івано-Франківську. Фестиваль "Дзвони Лемківщини" має на меті зберегти самобутню лемківську культуру, кажуть організатори і роблять усе для того, аби звичаї і традиції лемків зберегти нелише в Україні. Цього року на 15 Всеукраїнський фестиваль лемківської культури очікують понад 10000 учасників. Серед них гості зі Словаччини, Польщі, Канади, Сербії та Хорватії.  Урочисто закриють фестиваль у неділю, 4 серпня, о 17 годині.