додому Новини Джуринський водоспад – каскадний – для любителів джакузі та екстремалів

Джуринський водоспад – каскадний – для любителів джакузі та екстремалів

1165

vlcsnap-2016-05-11-17h51m40s961Гори, ріки, озера і навіть водоспади – все є на Тернопіллі. Одним із таких визначних місць є Червоногородський чи, як більше відомий, Джуринський водоспад. Тут завжди багато туристів, незалежно від пори року. Джуринський водоспад – каскадний, тому для любителів джакузі, екстремалів і експериментаторів є безліч можливостей. Наша знімальна група у джуринських водах не купалася, бо на вулиці ще холодно, але враженнями від побаченого поділиться.

Червоногородський (Джуринський) водоспад — гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення. Назва Червоногородський походить від назви міста з магдебурзьким правом Червоногород, яке було неподалік кілька століть тому. А джуринський тому, що розташований між селами Нирків і Устечко Заліщицького району Тернопільської області, на річці Джурин, яка протікає через село Устечко та впадає в річку Дністер.

Джуринський водоспад важається найвищим рівнинним водоспадом. Висота найвищого з трьох каскадів – аж 16 м. Джуринський каньйон, де і знаходиться Червоногородський водоспад, входить в десятку найкрасивіших місць України.

Існує легенда, що водоспад штучно утворено турецько–татарськими полчищами, які в 1620 році після перемоги польських і козацьких військ все руйнували на своєму шляху від Кам’янець-Подільського до Львова і Перемишля.

Річка Джурин, колись була досить повноводна. Вона робить у Червоногороді кількакілометрову петлю, омиваючи своїми водами червоногородське поселення. Для того, щоб здобути замок, від якого до сьогодні залишились тільки башти, туркам довелося перерубати кам’яний кряж і пустити води до повноводного Джурина на водоспад, звільнивши таким чином собі шлях до замку. Це все легенда, але водоспад існує і тішить своїми водами місцевих та туристів.