додому Новини Двоє українців у ТОП-20 найкращих учителів світу

Двоє українців у ТОП-20 найкращих учителів світу

992

Артур Пройдаков та Людмила Таболіна потратили до рейтингу 50 найкращих учителів 2023 року планети від Global Teacher Prize.

Про це повідомили на Fb-сторінці Global Teacher Prize Ukraine.

Людмила Таболіна — фіналістка премії Global Teacher Prize Ukraine 2019, викладає українську мову та літературу. Тривалий час Людмила працювала в Харківській школі № 73, а згодом стала директоркою Харківської школи № 10. Її заклад за час війни перетворився на осередок громади, який надав багатьом місцевим мешканцям укриття та змогу отримувати гуманітарну допомогу, а шлях до роботи для освітянки становив щодня 11 км під обстрілами. Наразі Людмила викладає в Києві в ліцеї Educator.

«Свої емоції зараз я можу описати одним словом — відданість. Відданість собі, освіті, вчителям та Україні. Моя місія — аби Україна не стала одним із рядків у стрічці новин світу.
Я буду продовжувати пишатися нашими освітянами та популяризувати наші освітні підходи, де б я не була», — ділиться своїми емоціями Людмила.
Артур Пройдаков — переможець Global Teacher Prize Ukraine 2021. Він теж викладає українську мову та літературу. Артур народився в місті Кадіївка, що зараз на окупованій частині Луганщини. У листопаді 2014 року був змушений покинути дім через війну. Певний час Артур працював на Сумщині в державній школі в місті Ромни (школа № 1 імені П. І. Калнишевського), а потім у київській школі MIDGARD. За допомогою інтерактивних вебінарів учителя на платформі iLearn школярі з маленьких міст складали ЗНО на 190+ балів.

Після початку повномасштабного вторгнення Артур активно долучався до волонтерської діяльності. Зокрема, організував курси з української мови для переселенців. Також проводив уроки в рамках Всеукраїнського розкладу та розповідав про агресію росії і значення вчителя зараз у закордонних та українських медіа. Автор уроків у Всеукраїнській школі онлайн. Тепер він розвиває українську освіту як учитель української мови та літератури в школі Mriy Diy, а також як виконавчий директор в освітній фундації MriyDiy.
«Це важливий сигнал на весь світ, що вчителі України продовжують працювати попри війну. Тому це не лише моє досягнення, але й знак уваги до всіх українських вчителів. Подяка захисникам і захисницям України.
Ми, учителі, можемо працювати тільки завдяки їхній звитязі, їхній мужності та їхній щоденній роботі», — додав Артур.