додому надзвичайне Двоє людей загинуло через отруєння чадним газом на Тернопільщині

Двоє людей загинуло через отруєння чадним газом на Тернопільщині

416

Двоє людей загинуло через отруєння чадним газом на Тернопільщині. Трагедія сталася у Бережанах 29 вересня. У житловому будинку виявили тіла двох осіб,  54-ох та  64-ох років. Обставини трагедії зараз встановлюють. Бути уважними при користуванні газовими приладами, електрообігрівачами та пічним опаленням – з таким проханням звертається до мешканців області управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Чадний газ утворюється через неповне згорання палива в камінах і печах. Найбільша небезпека отруїтись чадним газом – в приміщеннях, які опалюються автономно природним газом, дровами чи вугіллям. Рятувальники нагадують ознаки отруєння чадним газом: головний біль, запаморочення, шум у вухах, нудота, блювання, біль у грудях. При тяжкій формі отруєння може бути втрата свідомості, судоми, порушення дихання. Рятувальники вкотре закликають привести у порядок печі.

– Що стосується печей, то в першу чергу перед початком експлуатації і в подальшому в ході експлуатації потрібно стежити за чистотою вентиляційних каналів, чистити їх від сажі, адже сажа має здатність займатися. Перед кожною піччю на горючій підлозі потрібно встановити металевий лист 50 на 70 см, – радить начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю Управління ДСНС України в Тернопільській області Сергій Данілін.

З початком опалювального сезону нещасні випадки частішають, наголошують рятувальники. Через неправильну експлуатацію обігрівачів, печей, пожежно-рятувальні підрозділи в області виїжджають на виклики до чотирьох разів за добу. Тому не втомлюються нагадувати – правила безпеки існують для того, аби їх виконували.

– Як свідчить аналіз, пожежі такі стаються саме з вини власників будівель, які нехтують елементарними правилами безпеки. Що стосується електроприладів, то їх перед початком експлуатації треба оглянути: переконатися, що вони справні і немає ніяких механічних пошкоджень, – каже Сергій Данілін.

Аби застерегти і запобігти лиху, рятувальники об'їжджають райони області. Найперше перевіряють справність систем опалення та нагадують про правила протипожежної безпеки.