додому надзвичайне Двоє активістів з Київського майдану отримують в обласному наркодиспансері психолочігну допомогу

Двоє активістів з Київського майдану отримують в обласному наркодиспансері психолочігну допомогу

966

Двоє активістів з Київського майдану отримують в обласному наркодиспансері психолочігну допомогу. У людей загальна перевтома, розлади психіки, порушення сну та погіршення пам'яті. Аби зняти стрес та просто забути ті жахливі події, чоловіки беруться за чарку. У наркодиспансері готові допомогти, гарантують належну медичну допомогу та анонімність за потреби.

Пан Віктор ще минулого тижня самостійно звернувся за допомогою до медиків. Чоловік від початку подій возив допомогу з Тернополя до Києва. Ще тоді Віктора вразили події штурму 30 листопада, коли беркутівці жорстоко розігнали студентів. Він бачив наслідки розгону наступного дня.

– Бачив руїни, як те все відбувається, бачив поранених, ми заходили у Верховну Раду. там деякі поранені були, надавали їм допомогу. Ми дивились на це, ми не постраждали, а психіка, це нас вразило, – пригадує Віктор, активіст Майдану.

Безпосереднім учасником подій 18 лютого на майдані був й інший пацієнт наркодиспансеру. Чоловік нині у важкому психологічному стані, йому страшно згадувати та розповідати. Медики називають це посттравматичним синдромом і переказують слова пацієнта.  

– Витягував з поля боя і каже, така дирка була, що пальцем закривав, щоб закрити кровотечу, і так трьох чоловік він витягував. Адреналін на стільки був високим, що навіть не відчував ситуації бойових дій, не відчував втомленості. Після того, як я повернувся додому – з'явилось бажання якось той страх зняти, він попив 3-4 дні і зразу звернувся до нас,  -розповідає головний лікар КУТОР "Тернопільський обласний наркологічний диспансер" Василь Галанов.

Через погіршення сну, розлади пам'яті, постійну тривогу та відчуття вини перед загиблими, чоловіки почали зловживати алкоголем. А далі самостійно звернулись за допомогою до медиків. Вчасно, каже психолог Інесса Чеченюк, в іншому випадку це загрожує серйозними наслідками.

– Постравматичний стрес, він як правило, дає відгуки потім і потім ці відгуки будуть тяжчими. Тому що якщо зараз отримує нвантаження нервова система, то потім в нас підключається і ендокринка і кардіологія звичайно і пішли молоді інсульти і будуть різноманітні прояви, які дадуть про себе знати рано чи пізно, – говорить психолог КУТОР  "Тернопільський обласний наркологічний диспансер" Інесса Чеченюк.

Це тільки початок звенень, переконаний головний лікар Василь Галанов. Далі чоловіки приходитимуть частіше. Найперше ті, які ще не приїхали з Києва та ті, які досі не наважились. Уже телефонують з районів Тернопільщини.

–  До нас, наприклад, вчора дзвонила жінка з Чорткова, що син вже великий час не може прийти до себе, знаходиться в такому стресі, не спить, ходить, сам з собою щось говорить, і просила надати йому допомогу. Якщо ми не зможемо на нашому рівні, в нас є сусіди-психіатри, які також займаються такими питаннями. Ми спільно надаємо таку необхідну допомогу, – говорить Василь Галанов.

В обласному наркологічному диспансері готові надавати навіть анонімно допомогу потерпілим активістам, необхідно лише виявити бажання та сміливість.