Тернопіль патріотичний. Флеш-моб з розфарбовування у кольори країни, який прокотився всією Україною, залишив по собі жовто-блакитні мости, вказівники міст та патріотичні малюнки. У нашому місті таких знову побільшає. Новий малюють у дворі музею політичних в’язнів та репресованих. Приурочити планують до першої річниці музею, яку відзначатимуть 14 жовтня.
На висоті другого поверху вони малюють патріотичний малюнок, розміром 6 на 2,5 метри. Він доповнить загальну атмосферу подвір’я Тернопільського музею політв’язнів та репресованих. Тут вже висить 40-метровий прапор України, невдовзі наведуть благоустрій, а за стіну при вході у двір взялись вже. Комунальники домовились про полотно на стіні сусіднього будинку з мешканцями, які утеплювали квартиру, пензлі доручили молодим талантам.
– Так як це музей політичних в’язнів, ми робимо малюнок, який буде підходити під цю тематику. В музею буде річниця, 18 років…
Дуже багато людей, навіть тернополян, не знають, що тут знаходиться. Тому коли люди будуть йти з дороги і бачити цей малюнок, ми сподіваємось, що він буде привертати увагу, люди будуть заходити і цікавитись, що тут є, – пояснює художниця Юля.
Настя та Юля – тернополянки, студентки Львівської політехніки. Кілька малюнків на стінах, знаки при в’їздах у місто та патріотичні мости в центрі – їхніх рук справа. Щоправда, крім дівчат, участь в акції “Розфарбуй місто” взяли десятки людей. В основному – не художники, різного віку, проте об’єднані однією ідею. Разом за кілька днів змалювали не один літр фарби.
– Першою нашою ідеєю був міст біля політехнічного університету. Коли ми прикинули стосовно фарби, вирішили, що 60 літрів вистачить. Коли дійшли до справи, вийшло 100 літрів фарби. А 60 мало вистачити і на той міст, і на той. А на залізничний в нас пішло також 100 літрів. Дуже багато, ми навіть не розраховували, що він такий великий, – каже Юля.
– Коли ми починали працювати, ми робили за власний кошт, тобто ті люди, які приходили, кожен давав, скільки міг. Але з часом, коли ми працювали, зупинялися машини підходили водії, інші люди, давали нам гроші. І так за допомогою тернополян ми бали більше грошей, могли купити більше фарби і втілити більше проектів, – говорить Настя.
Грошей вистачило і на те, щоб місто у патріотичні кольори розфарбувати, і щоб бійцям АТО допомогти. Поки, кажуть дівчата, з синьо-жовтими барвами спиняться, малюватимуть хіба патріотичні малюнки. Той, над яким працюють зараз, планують закінчити до кінця тижня. Попереду у студенток навчання.