додому Головні Два роки мешканці Гаїв-Шевченківських Тернопільського району намагаються приєднатися до Тернополя

Два роки мешканці Гаїв-Шевченківських Тернопільського району намагаються приєднатися до Тернополя

1329

Уже два роки мешканці Гаїв-Шевченківських Тернопільського району намагаються приєднатися до Тернополя. Натомість – сільський голова та депутати приймають рішення доєднатись до Байковецької ОТГ. Селяни не погоджуються. Шукати порозуміння мешканці Гаїв-Шевченківських прийшли на профільну комісії Тернопільської ОДА.

Ще з 2016 року у Гаях-Шевченківських Тернопільського району  вирішують до кого приєднатися: до Байковецької ОТГ чи до Тернополя. Два роки тому тодішні депутати провели опитування серед мешканців села. Серед двох населених пунктів більшість проголосували за приєднання до Тернополя.

-85% при підрахунку тих підписів було за Тернопіль. І ми Байківцям тоді, навіть ше є депутати, які можуть підтвердити, шо ми Байківцям дали відповідь, шо ми приєднуємося до Тернополя, а не до Байківців.

Однак із приходом нової влади, у селі  провели нове опитування. Воно ж показало, що більшість мешканців Гаїв-Шевченківських “за” доєднання до Байковецької ОТГ. Однак таке голосування частина селян вважають сфальсифікованим.

-Є такі округи, шо піввулиці лиш голосувало. Є люди, які не підписували, але вони є підписані.

23 березня профільна комісія Тернопільської ОДА мала розглядати рішення щодо приєднання Гаїв-Шевченківських до Байковецької ОТГ. Шукати підтримки від чиновників на засідання прийшли і селяни.

-Якщо Вас, як жителів не влаштовує, скажем, рішення, яке прийняли депутати, то Ви сміло і відважно можете подати його у суд на оскарження до відповідного аналювання, – розповідає заступник голови Тернопільської ОДА з питань децентралізації ОЛЕГ ВАЛОВ.

Комісія, своєю чергою, підготування подання на розгляд сесії обласної ради, не відносити Гаї-Шевченківські до жодних із територіальних громад.