додому благоустрій Два місяці міська рада перевіряла, як тернопільські ЖЕКи виконують свою роботу

Два місяці міська рада перевіряла, як тернопільські ЖЕКи виконують свою роботу

417

Ремонти будинків та порядок у підвалах і на горищах – це найперше, на що скаржились тернополяни під час перевірки роботи міських жеків. Два місяці міська рада перевіряла, як підприємства виконують свою роботу. В рамках двомісячника обстежили чверть тисячі будинків, перевірили 12 підприємств, склали 4 попередження та винесли 5 доган. Остаточні висновки щодо якості роботи тернопільських жеків планують зробити на початку наступного року.

У ході перевірки ЖЕКів міська рада виявила ряд проблем. Зокрема вони стосуються роботи з боржниками, співпраці з депутами  і мешканцями. Також не завжди підприємства підписуюь акти виконаних робіт з мешканцями будинку, підпримують порядок у підвалах та на горищах і проводять збори.

У міськраді кажуть, мешканці не мали значних зауважень щодо якості роботи прибиральників та двірників, натомість зауваження стосувались проведення поточних і капітальних ремонтів будинків. Міська влада закликала керівників підприємств, аби встигати з усією роботою, не економити на персоналі.

Владислав Стемковський, заступник міського голови Тернополя: "Це невідповідність штатної і фактичної чисельності працівників і, в першу чергу, нас турбує те, що ця невідповідність стосується виробничого персоналу. Адміністративно-управлінський персонал, то це питання організації роботи підприємства і, фактично, директора. А що стосується безпосередньо технічного персоналу, то є вимоги щодо проведення до фактичної чисельності стовідсотково. Це обов'язково, бо інакше ви не можете виконати наявним персоналом об'єм робіт, який вимагається по договору".

Оплата за комунальні послуги у Тернополі – на середньому рівні, зазначили у міськраді. Оплачують за комунпослуги городяни справно. В середньому по місту – майже 99%

Владислав Стемковський, заступник міського голови Тернополя: "У нас у Тернополі середній тариф складає 1,25 це без ПДВ. Якщо порівняти з іншими містами, то в Україні є міста, де тариф є 3,18 грн. – це місто Київ. Є міста, де тариф складає 90 копійок – це Харків. Тоюто наш тариф  – це середній, приблизно по Україні, але більше наближаємось до менших тарифів".

У 2014 році буде проведено підсумкову нараду по двомісячнику благоустрою. Окрім цього наступного тижня відбудеться зустріч комунальників та директорів ОСББ.