додому Новини ДПС підприємцям радить не зволікати з переходом на використання касових апаратів з...

ДПС підприємцям радить не зволікати з переходом на використання касових апаратів з електронною стрічкою

570

З 1 січня цього року  підприємці зобов'язані подавати звітність про використання касових апаратів до Міністерства доходів у електронному вигляді. Вчитися працювати в нових умовах законодавець дозволив до першого липня. Далі з порушників стягуватимуть штраф.

Богдан Івасик, начальник управління та обліку податків ДПС в Тернопільській обл. :"В першу чергу, це було введено для того, щоб спростити облік підприємцем, тому що, коли система буде впроваджена, їм не потрібно буде здавати звітність, яку вони подають кожного місяця, бо вона уже буде формуватися кожного дня, також їм не потрібно буде зберігати контрольних стрічок, зараз вони мають зберігати упродовж трьох років. Економиться час на подання такої звітності".

З 1 січня мало б додатися роботи сервісним центрам, яких в області – 5 (один у Чорткові, решта – у Тернополі). Саме вони ще з 1993 року, відколи введені касові апарати, їх продають, обслуговують, а тепер і дообладнюють.  

Анатолій Саска, директор обласного сервісного центру обслуговування комп'ютерно-касової техніки: "Усі касові апарати повинні бути дообладнані спеціальними засобами, приладами, які в електронному виді звітність будуть передавати в органи податкової служби".

Сервісні центри пропонують і нові касові апарати, які уже забезпечені передавальними пристроями. Удосконалювати старий, чи придбати новий – справа особиста, проте фахівці радять:

Анатолій Саска, директор обласного сервісного центру обслуговування комп'ютерно-касової техніки: "На сьогоднішні день ми підприємцям і власникам касових апаратів радимо таким чином: апарати, яким лишилось 1,5 року до закінчення експлуатації, фінансово невигідно доопрацьовувати – краще придбати новий апарат через те, що термін дії апарата обмежений, складає 7 років і люди, які пропрацювали 5 і більше років, фінансово невигідно доопрацьовувати, всі решта вигідно доопрацьовувати".

Особливого напливу охочих довести свій касовий апарат до нових стандартів у сервісному центрі не відчувають, підприємці зволікають, а дарма.

Богдан Івасик, начальник управління та обліку податків ДПС в Тернопільські обл.: "З 1 липня, хто не буде передавати звітність в електронному вигляді, до того будуть застосовуватися штрафні санкції в розмірі десяти неоподаткованих мінімумів в розмірі 170 грн. за кожен факт неподання звітності".