додому суспільство Довідки про склад сім’ї українці продовжують отримувати в ЖЕКах та сільських радах

Довідки про склад сім’ї українці продовжують отримувати в ЖЕКах та сільських радах

933

Довідки про склад сім'ї,  без яких неможливо отримати різні соціальні виплати та пільги, тернополяни та мешканці області наразі продовжують отримувати в ЖЕКах та сільських радах. У січні цього року в дію вступив закон, згідно з яким функції паспортистів, які працювали при ЖЕКах і видавали довідки про склад сім’ї, перейшли до Державної міграційної служби. Проте наразі, поки не сформований так званий Єдиний державний демографічний реєстр, довідки про склад сім'ї люди отримуватимуть за старою процедурою.

Сьогодні проблем з видачею довідок про склад сім'ї на Тернопільщині немає, запевняють в управлінні Державної міграційної служби України в області.

– Наразі допоки не створений єдиний демогарфічний реєстр громадяни отримують такі довідки в сільських, селищних радах, ЖЕКах, в інших організаціях з обслуговування житлового фонду. В майбутньому, коли буде створений такий реєстр такі довідки люди зможуть отримати в територіальних підрозділах по місцю обслуговування, – розповідає головний спеціаліст відділу паспортної роботи управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області Людмила Скаржевська.

Коли сформують єдиний державний демографічний реєстр наразі невідомо, відповідні відомства працюють у цьому напрямку в посиленому режимі, кажуть в міграційній службі. Якщо ж такий реєстр створять і на законодавчому рівні врегулюють питання видачі довідок про склад сім’ї, призначення пільг і державних виплат, такі довідки люди отримуватимуть в територіальних підрозділах міграційної служби. Тобто мешканцям сіл за довідкою про склад сім'ї доведеться їхати в районних центр. В управлінні Державної міграційної служби України в Тернопільській області кажуть, єдиний державний демографічний реєстр спростить процедуру видачі довідок.

– Створення єдиного державного демографічного реєстру набагато спростить процедуру отримання будь-яких довідок, а також виготовлення документів. Це є європейська практика, адже в багатьох європейських країнах введення обліку фізичних осіб здійснює єдиний державний орган. Надіємося, що в майбутньому це набагато спростить таку процедуру для наших громадян України, – каже Людмила Скаржевська.

Оскільки довідки про склад сім'ї люди поки що отримують по-старому, то і процедура оформлення допомоги при народженні дитини та субсидій залишається поки що незмінною, кажуть фахівці.