Головна Новини Довгоочікувана прем’єра “Дике Поле” за романом Сергія Жадана – вже на широких...

Довгоочікувана прем’єра “Дике Поле” за романом Сергія Жадана – вже на широких екранах

835

Довгоочікувана прем’єра “Дике Поле” за романом-бестселером Сергія Жадана “Ворошиловград” вже на широких екранах. До Тернополя на презентацію стрічки приїхали її творці.

“Дике поле” – фільм про Донбас і знімали на Донбасі. Це спільна робота українських, голландських і швейцарських кінематографістів з бюджетом 31 мільйон гривень.

Це режисерський дебют Ярослава Лодигіна, який працював над стрічкою сім років. Розповідає: назнімав десять годин і не знав, що з тим робити, тоді до співпраці закликав режисерку Наталку Ворожбит, яка, як добрий скульптор позбавила стрічку усього зайвого.

Творці фільму розповідають: знімати запланували у рідному містечку Сергія Жадана Старобільську на Луганщині ще до початку АТО. Однак розпочали роботу під час війни, коли Старобільськ опинився у зоні ризику, відрізаний від звичного життя блокпостами, майже без телефонного зв’язку, залізничного і авіасполучення, з понищеними дорогами.

Чи не важкі обставини спонукали творчу групу оперативно впоратися зі зйомками, всього за два місяці.

– Коли Ворошиловоград писався, ще не було ніякої війни. І ми зараз знайомимось, бо більшість жителів Тернопільщини ніколи не були на Донбасі і їм важко уявити поза новинами, поза стереотипами, що це таке є. І роль таких фільмів дуже важлива, бо ми знайомимось самі з собою. Маємо різні погляди, – розказує режисер фільму “Дике поле” Ярослав Ладигін.

Головний герой Герман змушений повернутися у своє рідне містечко на Донбасі. Його старший брат зник, і тепер Гері доведеться захистити сімейний бізнес – стару бензоколонку. Разом із нею – друзів дитинства та кохання у боротьбі проти бандитів. Життєва і повчальна історія, вона про спробу забрати у нас наше і необхідність захищати своє. Її варто побачити на широких екранах.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here