додому надзвичайне Дотримання правил безпеки при експлуатації газового обладнання на контролі у тернопільських газовиків

Дотримання правил безпеки при експлуатації газового обладнання на контролі у тернопільських газовиків

453

У ці вихідні на Вінничинні у квартирі двоповерхівки вибухнув опалювальний котел. Під час вибуху в квартирі перебувала молода родина з 9-річним сином. Оскільки вони перебували у зачиненій кімнаті, яку не зачепило хвилею, ніхто не постраждав. Інший випадок – у центрі Києва від вибуху газового балону потерпіло четверо людей. Через часті нещасні випадки питання дотримання правил безпеки при експлуатації газового обладнання на контролі у тернопільських газовиків.

Аби попередити трагедії, пов'язані з вибухом газу, в "Тернопільміськгазі" щороку перевіряють житлові будинки, є й служби, що обслуговують газопроводи та наземні споруди над ними, працює цілодобова аварійна служба, проте людям варто бути пильними і самостійно щодня перевіряти тягу в димоході, не залишати без нагляду працюючі газові прилади та відчиняти кватирки при запалюванні котлів.

– Перед включенням газу прилади треба обов'язково перевірити наявність тяги та щоб була відкрита кватирка при роботі газових приладів, бо для згорання газу потрібне повітря, якщо все щільно закрите, то газ не згорає, утворюється чадний газ, якому властиво отруювати організм людини, – розповідає головний інженер ПАТ "Тернопільміськгаз" Володимир Даткун.

Щодня до "Тернопільміськгазу" телефонують мешканці області. Інколи аварійній службі доводиться виїжджати по кілька разів вдень. За останніх три роки нещасних випадків, пов'язаних з вибухом газу, на Тернопільщині не реєстрували, а от отруєння чадним газом почастішало. 

– Траплявся нещасний випадок по вулиці Фабричній, де загинула молода дівчина 18 років. Нещасний випадок трапився через отруєння чадним газом при роботі газової колонки. І це через недотримання абонентом правил технічної експлуатації газового обладнання, – каже Володимир Даткун.

Заборонено самовільно проводити газифікацію кватир та будинків, а також обігрівати приміщення газовими приладами. У "Тернопільміськгазі" нагадують: при появі запаху газу потрібно негайно перекрити крани газової апаратури, відкрити кватирки чи вікна, не запалювати  вогонь, не вмикати і не вимикати електроприлади, не користуватись електродзвониками, і обов'язково викликати службу «104».